«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

06-04-2019
Безпека

Громадський моніторинг співпраці України та Європейського Союзу в безпековій сфері

Опис

Протягом останніх років Україна постала перед екзистенційними безпековими викликами, пов’язаними зі збройною агресією Російської Федерації. Тимчасова окупація Автономної Республіки Крим у 2014 році, а також постачання озброєнь та екіпіровки невизнаним «народним республікам», пряме втручання кадрових військових РФ під час бойових дій у районі міста Іловайськ у тому ж 2014-му та періодичне створення тиску через накопичення військ РФ на кордоні України — ось основні прояви російської загрози. Враховуючи різницю між військовими потенціалами України та Росії, очевидною видається необхідність активного зовнішнього співробітництва між Україною та дружніми державами у безпековій сфері. Водночас, враховуючи географічну наближеність України та ризики, пов’язані з російською загрозою для неї, країни Європейського Союзу також мають бути зацікавлені у подібному партнерстві з Києвом. Зрештою, таке співробітництво відповідає європейському цивілізаційному вибору України.

В українському інформаційному просторі бракує інформації про безпекове співробітництво між Україною та Європейським Союзом, а також між Україною та окремими країнами-членами ЄС. Даний звіт, складений на основі відкритих даних та даних, отриманих від українських державних установ, має заповнити ці прогалини. Його метою є аналіз дій, що Україна провадить у рамках співпраці з європейськими партнерами та які б дозволяли відповідати на ключові для неї безпекові виклики. Такий аналіз видається необхідним для системної оцінки політики України в безпековій сфері і подальшого вироблення адекватної безпекової політики. Нарешті, йдеться про поширення інформації щодо стану політики України в сфері безпеки та про опосередкований вплив на українських урядовців для прийняття рішень щодо ефективного реформування безпекової політики в питаннях, де спостерігається невідповідність дій України її зобов’язанням відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та цілей Східного партнерства ЄС.

Відкрити pdf
аналітика

найближчі події

131 запросов за 0,221 секунд.