«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

26-01-2018
Східне партнерство

Індекс Східного партнерства 2015-2016 рр: аналіз прогресу європейської інтеграції, демократичних реформ та сталого розвитку

Опис

В дослідженні проаналізовано транснаціональні зв’язки між бізнес-середовищем, громадянським суспільством, громадянами та урядами у країнах Східного партнерства та ЄС, а також ступінь імплементації країнами Східного партнерства ключових норм ЄС та міжнародних стандартів. Індекс готувався більш ніж 50-ма експертами з країн Східного партнерства та ЄС, серед яких експерти Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Англійска версія pdf Українська версія pdf

Дослідження покликане стати важливим інструментом моніторингу для політиків, аналітичних центрів, дослідників та громадських діячів.

«Індекс» охоплює період з березня 2015 р. по грудень 2016 р., і включає незалежний аналіз та річні статистичні дані з метою відображення прогресу, досягнень та поточної ситуації в таких аспектах:

Наближення (Approximation), що відображає, наскільки країни СхП імплементували ключові норми ЄС та міжнародні стандарти, і аналізує такі сфери як демократія і права людини, європейська інтеграція і наближення політики, сталий розвиток.

Взаємозв’язок (Linkage), що аналізує транснаціональні зв’язки між бізнес-середовищем, громадянським суспільством, громадянами та урядами у країнах СхП та ЄС і включає такі сфери як міжнародна безпека, політичний діалог та співпраця, секторальна співпраця і торгівля, громадяни в Європі.

«Індекс Східного партнерства 2015-2016 рр.» готувався аналітичною групою, до складу якої увійшли більш ніж 50 експертів громадянського суспільства з країн Східного партнерства та ЄС; при цьому набагато більша кількість експертів була залучена до консультацій та надання коментарів на різних етапах підготовки дослідження.

Дослідження є важливим внеском в дискусію ЄС та країн СхП і спробою пролити світло на такі актуальні питання:

  • – Чи можна говорити про існування двошвидкісного Східного партнерства, оскільки асоційовані країни більше зацікавлені у посиленні і поглибленні європейської інтеграції?
  • – В яких країнах ситуація в таких сферах як свобода ЗМІ, прозорі та вільні вибори, боротьба з корупцією, права людини покращується, а в яких, навпаки, погіршується?
  • – Які країни найбільш відкриті до інвестицій та сприятливі для ведення бізнесу – і наскільки це пов’язано з підписанням ПВЗВТ з ЄС? А якщо цей взаємозв’язок не завжди спрацьовує, то чому?
  • – Наскільки країни СхП втілюють цілі сталого розвитку ООН?
  • – Чи може ЄС відігравати важливу роль у розв’язанні конфліктів у регіоні, і чи може тісніша співпраця зі Спільною політикою безпеки та оборони ЄС забезпечити кращу безпекову ситуацію країнам СхП?

Ключові результати дослідження (буклет, англійською мовою, 14 стор.):

Завантажити pdf
аналітика

найближчі події

134 запросов за 0,271 секунд.