«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

01-04-2019
Моніторинг виконання Угоди про асоціацію

Інтеграційна динаміка виконання Угоди про асоціацію: висновки та рекомендації

Опис

Головною суттю поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (далі – ПВЗВТ) та УА у цілому є одностороннє регуляторне наближення в обмін на економічну інтеграцію. Відповідно до УА, Україна зобов’язується перейняти та практично впровадити acquis – законодавчі норми, правила та технічні стандарти
ЄС.

Те, що відповідні положення УА передбачають саме поступове відкриття внутрішнього ринку ЄС у майбутньому – закладає певну динаміку виконання УА. Але ця динаміка не є автоматичною: вона залежить від виконання Україною «домашнього завдання» з регуляторного наближення.

УА не містить визначення термінів, коли ЄС має прийняти рішення про інтеграцію України до свого внутрішнього ринку у тому чи іншому секторі, але як правило містить достатньо чіткі терміни, коли Україна має виконати своє «домашнє завдання» у відповідному секторі – після чого, логічно було би очікувати, що незабаром мало би слідувати відповідне рішення ЄС.

Якщо взяти до уваги, що положення про ПВЗВТ тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року, то, відповідно до передбачених в УА графіків, станом на початок 2019 року Україна вже мала б виконати зобов’язання як мінімум у чотирьох секторах. Відповідно, вже мали бути створені умови для ухвалення рішень ЄС про інтеграцію України до внутрішнього ринку у цих секторах, а саме: укладення Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції (ACAA); приєднання України до двох митних Конвенцій; надання режиму внутрішнього ринку для поштових та кур’єрських послуг; часткового відкриття ринку державних закупівель.

Станом на січень 2019 року у рамках виконання УА не відбулось жодного із передбачених графіками УА досягнень у інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС – хоча на цей момент їх вже мало бути не менше чотирьох. По факту, відбулося відкриття ринку державних закупівель, але поза рамками УА (відповідно до GPA).

 

Відкрити pdf

 

Ця публікація є частиною аналітичного звіту  “Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС”. Повна версія доступна українською та англійською мовами.

 

аналітика

найближчі події

130 запросов за 0,635 секунд.