«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

26-10-2018
Малий та середній бізнес

Інтеграція українського МСБ в ланцюги доданої вартості ЄС

Опис

В Україні МСБ забезпечують більше 70% зайнятості та генерують понад 60% доданої вартості всередині країні. Але, незважаючи на це, рівень інтернаціоналізації МСБ є найгіршим серед показників OECD SME Policy Index.

Така ситуація може бути пояснена наявністю регуляторних або нерегуляторних бар’єрів, що обмежують експортну діяльність МСБ. Низька або відсутня залученість МСБ до ланцюгів доданої вартості ЄС відображається на прибутковості бізнесу, ефективності використання робочої сили та рівні реалізації потенціалу підприємств.

Саме тому виникає потреба в більш детальному дослідженні наявних можливостей інтернаціоналізації України, зокрема за рахунок використання потенціалу МСБ, що є метою цього документу. В результаті оцінки сучасного стану розвитку МСБ та виявлення ключових бар’єрів автори сформували рекомендації регуляторного та нерегуляторного характеру, що дозволять підвищити рівень інтернаціоналізації українського МСБ.

відкрити аналітичний звіт

 

Презентація аналітичного звіту

аналітика

найближчі події

131 запросов за 0,409 секунд.