«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

31-03-2019
Моніторинг виконання Угоди про асоціацію
Фінанси

Інтеграція України до внутрішнього ринку фінансових послуг ЄС

Опис

У сфері фінансових послуг Угода про асоціацію передбачає перспективу надання Україні режиму внутрішнього ринку ЄС. Державна програма розвитку фінансового сектору до 2020 року передбачає повне виконання «домашнього завдання», і в останні роки відчутним є поступ із впровадженням норм ЄС. У банківському секторі України домінуючу роль зараз займають державні банки, серед приватних банків переважають банки з країн ЄС. Банки та страхові компанії ЄС вже мають суттєву присутність на ринку України і без особливих проблем виходять на український ринок Відповідно до УА, українські банки та страхові компанії теж можуть виходити на ринок ЄС через дочірні компанії та філії, але не роблять цього через економічні причини. Через ці ж причини економічний ефект від відкриття ринку (транскордонних) фінансових послуг ЄС буде обмеженим. Більше того, з огляду на нещодавню докорінну зміну регулювання цього ринку в ЄС, передбачена в УА перспектива внутрішнього ринку взагалі стала дуже непевною. Відповідно, постає питання про мету імплементації УА у цій сфері.

 

Відкрити pdf

 

Ця публікація є частиною аналітичного звіту  “Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС”. Повна версія доступна українською та англійською мовами.

аналітика

найближчі події

130 запросов за 0,694 секунд.