«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

30-03-2019
Енергетика
Моніторинг виконання Угоди про асоціацію

Інтеграція України до внутрішнього ринку газу ЄС

Опис

У сфері енергетики, будучи членом Енергетичного співтовариства, Україна імплементує Третій енергетичний пакет ЄС. Це прямо не передбачено Угодою про асоціацію, яка містить зобов’язання лише щодо Другого енергетичного пакету. При цьому в УА не визначено перспективу отримання Україною режиму внутрішнього ринку ЄС у секторах газу та електроенергетики. В останні роки імпорт газу в Україну здійснювався виключно із ЄС. Європейські компанії вже використовують для зберігання газу українські газосховища, зручно розташовані біля кордону з ЄС. Енергетична стратегія України передбачає побудову газового ринку за принципами Третього енергетичного пакету ЄС до 2020 року. Українське законодавство вже гармонізоване з acquis: транспозиція основних вимог Третього енергетичного пакету ЄС у сфері газу вже відбулась. Невирішеними поки що лишаються три ключові питання їхнього практичного впровадження: «анбандлінг» Нафтогазу, добове балансування, лібералізація постачання побутовим споживачам.

 

Відкрити pdf.

 

Ця публікація є частиною аналітичного звіту  “Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС”. Повна версія доступна українською та англійською мовами.

аналітика

найближчі події

130 запросов за 0,718 секунд.