«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

20-02-2020
Вибори
Східне партнерство

Історія відносин Україна – Угорщина, як динаміка та зміст політичного діалогу

Опис

Історія взаємовідносин України та Угорщини впродовж 1991-2019 рр. характеризується фор­муванням спільного бачення історії, зміцненням взаємин української та угорської сторін. Лише останні роки позначені проблемами: сторони заблукали у вирі пошуків власної історичної правди, а також інтриг третьої сторони. Загалом же українсько-угорські відносини позитивно вирізняються серед відносин України з іншими державами-сусідами. Історія доводить, що на тлі інших сусідів, ці відносини були найменш драматичними і не містять вражаючих кривавих сутичок. Цей аспект історичної минувшини варто взяти до уваги, передусім, тим, хто зараз вхо­дить до «партій миру» у цих державах. Навіть історія новітнього часу відносин України і Угор­щини має переважно позитивну конотацію. Обидві держави поділяють пріоритети інтеграції до Європейського Союзу. Також, треба брати до уваги, що події 1956 року в Угорщині стали спільним знаменником, окреслили спільні ідеали обох націй, що прагнули і прагнуть остаточ­ного визволення із «тюрми народів» – виходу з-під імперського гніту Москви.

Новітній період сповнений різноманітними за своєю характеристикою подіями, проте при­мітними на цьому тлі є контакти між лідерами політичних еліт обох держав впродовж двох десятиліть.

Цей аналітичний документ підготовлено експертами Ради зовнішньої політики «Українська призма» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».

Відкрити pdf

Зміст

  • Формування інституційно-нормативного каркасу відносин (1990-1999 рр.)
  • Актуалізація євроінтеграційного та євроатлантичного порядку денного діалогу (2000-2013 рр.)
  • Підтримка територіальної цілісності України та солідаризація з міжнародними організаціями (2014-2016 рр.)
  • Поступове охолодження політичного діалогу України та Угорщини (2014-2018 рр.)
  • Російський контекст українсько-угорських відносин
  • Поточний стан та перспективи українсько-угорського співробітництва (2019-2020 рр.)
  • Рекомендації
аналітика

найближчі події

130 запросов за 0,225 секунд.