«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

20-01-2019
Недискримінація у сфері праці
Працевлаштування людей з інвалідністю

Працевлаштування людей з інвалідністю в Україні: основні проблеми та шляхи їх вирішення

Опис

Люди з інвалідністю – одна з найбільш вразливих категорій суспільства на ринку праці. їх чисельність складає близько 2,6 млн. осіб і цей показник постійно зростає, в тому числі через військовий конфлікт на сході країни. Працюючих людей з інвалідністю станом на 01.01.2018 року нараховувалося 670,1 тис. осіб, у тому числі 530,3 тис. працездатного віку.

Громадська організація «Правозахисна організація «Права людини» підготувала брошуру, де наведені основні проблеми у сфері працевлаштування людей з інвалідністю, приклади, що підтверджують ці проблеми, а також можливі шляхи їх вирішення. У брошурі акцентовано увагу на недоліках окремих статей Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», що стосуються питань праці людей з інвалідністю. Також звертається увага на деякі питання трудового та антидискримінаційного законодавства, яке має суттєвий вплив на працевлаштування цієї категорії осіб. Наведені у брошурі приклади, які ілюструють недоліки чинного законодавства, є реальними історіями, про які авторам цієї публікації стало відомо в межах їх роботи, спілкування з людьми з інвалідністю та роботодавцями.

Відкрити pdf
аналітика

найближчі події

129 запросов за 0,261 секунд.