«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

14-02-2020
Безпека

Пріоритети співпраці з ЄС у сфері правоохоронного співробітництва, боротьби з організованою злочинністю, кібербезпеки та захисту персональних даних

Опис

Аналітична записка відображає бачення подальшого розвитку та дій України, спрямованих на розроблення та імплементацію Нового порядку денного у сфері юстиції, свободи та безпеки. Зокрема, розглядаються питання правоохоронної співпраці, боротьби з оргзлочинністю, кібербезпеки та захисту персональних даних.

Відкрити pdf

Про Новий порядок денний

У рамках Ради асоціації Україна-ЄС, українська сторона розробила Новий Порядок у сфері юстиції, свободи та безпеки, що містив завдання за напрямками завершеного у 2017 році Плану дій з візової лібералізації з ЄС та Угоди про асоціацію, виконання якої триває. Вона його презентувала під час саміту Україна-ЄС влітку 2018 року.

У грудні під час засідання Ради асоціації Україна-ЄС його продовжили обговорювати. Рада асоціації погодилася активізувати співпрацю у сфері юстиції та внутрішніх справ. Серед сфер взаємного інтересу відзначено протидію відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, боротьбу з організованою злочинністю та тяжкими міжнародними злочинами. Обидві сторони підкреслили необхідність подальшої співпраці у боротьбі з кібер- та гібридними загрозами в інтересах безпеки своїх громадян.

Над цими питаннями разом з європейськими колегами, зокрема з Консультаційної місії ЄС, працюють профільні міністерства та Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції, який відповідає за розроблення та здійснення заходів з виконання домовленостей між Україною та Європейським Союзом. Водночас, Новий порядок залишається не затвердженим. Варто переглянути та узгодити завдання документу в умовах нового уряду та профільних органів влади з питань європейської інтеграції.

Публікацію підготовлено експертами аналітичного центру «Європа без бар’єрів» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».

аналітика

найближчі події

132 запросов за 0,231 секунд.