«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

23-10-2019
Безпека

Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна

Опис

Книга містить аналіз ключових наративів російської історичної пропаганди щодо України та відповідь українських істориків на ці наративи.

Для аналізу російських наративів ГО «Інтерньюз-Україна» дібрала понад 850 тисяч постів з «ВК» та 16 тисяч постів з фейсбуку (період: з 1 січня 2016 до 1 квітня 2019 включно). З них «цільовими» (містять ключові слова) виявилися 248 тисяч постів у «ВК» та 2,5 тисячі постів у фейсбуці. З цього масиву інформації було вибрано найпопулярніші пости і теми, які проаналізували експерти і завдяки цьому вийшли на ключові наративи.

Роботу з великими даними провела компанія «Singularex»; проаналізували та скласифікували ці дані аналітики ГО «Інтерньюз-Україна»: Оксана Ілюк, Олена Сороцинська та Артур Кадельник.

Відповідь істориків складається з двох частин. По-перше, це аналіз учасників проєкту «LікБез. Історичний фронт» (Кирило Галушко, Яна Примаченко, Геннадій Єфіменко, Сергій Громенко, Іван Гоменюк).

По-друге, це інтерв’ю з Ярославом Грицаком, одним з найвідоміших українських істориків та публічних інтелектуалів, професором Українського католицького університету.

Кожен із цих розділів структурований схожим чином: текст поділено на шість головних наративів, з відповідними меседжами та підмеседжами.

Відкрити pdf
аналітика

найближчі події

129 запросов за 0,501 секунд.