«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

01-11-2018
Працевлаштування людей з інвалідністю

Розумне пристосування. Внесення модифікацій та коректив до будівель та робочих приміщень

Опис

«Розумне пристосування» означає внесення, коли це потрібно, в конкретному випадку, необхідних і відповідних модифікацій та коректив, що не становлять непропорційного чи невиправданого тягаря для цілей забезпечення реалізації або здійснення особами з інвалідністю нарівні з іншими всіх прав людини й основоположних свобод.

Правозахисна організація «Права людини» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» реалізує проект  «Забезпечення рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС — адвокація». Відтак,  «розумне пристосування» ми розглядаємо як інструмент встановлення рівних можливостей для людей з інвалідністю у сфері зайнятості. В цьому розрізі розумне пристосування має вирішувати велике коло питань, пов’язаних  з усуненням бар’єрів та перепон на шляху до працевлаштування.

Експерти Правозахисної організації «Права людини» створили інфографіку, де  продемонстрували, які ж заходи розумного пристосування, що стосуються внесення модифікацій та коректив до будівель та робочих приміщень, має реалізовувати роботодавець з метою створення рівних умов праці для людей з інвалідністю.Серед них:

  1. Встановлення пандусу або поручнів
  2. Встановлення автоматичних дверей
  3. Зміна розміру дверного проходу
  4. Перефарбування приміщення в контрастні кольори (для людей з інвалідністю по зору)
  5. Зміна висоти розташування полиць
  6. Переміщення меблів

Слід зазначити, що цей перелік не є вичерпним. Потрібно пам’ятати, що заходи з розумного пристосування мають враховувати індивідуальні потреби конкретного працівника з інвалідністю.

Інформаційний матеріал був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю ГПО «Права людини» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

аналітика

найближчі події

127 запросов за 0,222 секунд.