«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

31-03-2019
Митниця
Моніторинг виконання Угоди про асоціацію

Спрощення митних процедур між Україною і ЄС

Опис

У сфері митних процедур в Україні немає цілісної політики, багато в чому через тривалу відсутність Митної служби як окремого органу державної влади. Це приклад того, як інституційне питання, не охоплене Угодою про асоціацію, напряму впливає на динаміку виконання її положень щодо регуляторного наближення, зокрема, ускладнює проходження відповідних законопроектів у парламенті. Як наслідок, Україна досі не виконала своє «домашнє завдання» у цій сфері, і відповідно не може скористатися запропонованими в УА перспективами: визнання з боку ЄС уповноважених економічних операторів (УЕО) і приєднання до спільної транзитної системи (NCTS) ЄС. У грудні 2018 року уряд прийняв рішення про утворення Державної митної служби як окремого державного органу.

 

Відкрити pdf

 

Ця публікація є частиною аналітичного звіту  “Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС”. Повна версія доступна українською та англійською мовами.

аналітика

найближчі події

130 запросов за 1,082 секунд.