«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

30-09-2019
Східне партнерство

Суддівська (не)залежність: уроки суддівського врядування для країн Східного партнерства

Опис

Цей Звіт присвячено дослідженню результатів діяльності органів суддівського врядування, що відповідають за добір суддів та розгляд скарг про вчинення суддями дисциплінарних проступків, у країнах Східного партнерства, яких об’єднує перехідний стан економіки і тоталітарне радянське минуле. Мета звіту – надати рекомендації щодо підходів до формування складу органів суддівського врядування у вказаних країнах.

Для досягнення зазначеної мети проведено аналіз досвіду результатів діяльності подібних державних органів у Молдові, Грузії та Україні.

У названих країнах у період із 1991 року здійснювалися неодноразові спроби як масштабних, так і точкових судових реформ. Останні за часом проведення реформи в усіх випадках базувалися на принципі, що більшість членів у складі органів суддівського врядування має обиратися суддівською спільнотою.

Основними критеріями оцінки результатів діяльності державних органів суддівського врядування виступив рівень суспільної довіри до суддів у вказаних країнах, а також висновки експертів щодо незалежності вказаних органів від політичного впливу, неупередженості і ефективності здійснення ними своїх функцій, відповідності їхньої діяльності суспільним очікуванням від реформування судової влади.

Відкрити pdf
аналітика

найближчі події

132 запросов за 0,246 секунд.