«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

06-10-2017
Східне партнерство

Україна в координатах Східного партнерства 2017-2020 рр.

Опис

В аналітичній доповіді, до якої долучилися провідні експерти УНП у пріоритетних сферах Східного партнерства, проаналізовані реалістичність та додана вартість пріоритетів, запропонованих Європейським Союзом для України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії та Азербайджану. Це перша спроба в Україні оцінити запропонований Брюсселем порядок денний для Східного партнерства, розрахований до 2020 року.

Відкрити pdf

Екперти Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП ФГС СхП) за підтримки проекту «Громадська синергія» проаналізували досягнення спільного робочого документу «Східне Партнерство – 20 очікуваних досягнень до 2020 р.: фокусуючись на головних пріоритетах та реальних результатах», вперше оприлюдненому у грудні 2016 р., а потім переглянутому в червні 2017 р.

Робочий документ щодо 20-ти очікуваних досягнень до 2020 року спрямований на отримання конкретних результатів політики Східного Партнерства за напрямками 4-х пріоритетів Декларації Саміту СхП у Ризі в 2015 році, беручи до уваги вже наявні домовленості та форми співпраці ЄС та країн-партнерів. Він зорієнтований на вибрані ключові напрямки діяльності і представляє собою практичний інструмент імплементації політики Східного Партнерства, фокусуючись на конкретних позитивних змінах. Важливо відзначити, що цим документом вперше було запропоноване цілісне бачення того, в якому напрямку мають розвиватися країни регіону в контексті взаємодії з ЄС і реалізації секторальних політик. Таким чином, маємо конкретний план дій розвитку країн-учасниць ініціативи (окрім України, учасниками «Східного Партнерства» ще є Грузія, Молдова, Азербайджан, Білорусь і Вірменія) на 2017-2020 рр. Що стосується України, цілі, визначені документом, доповнюють та розширюють вимоги Угоди про асоціацію з ЄС, що є передумовою як для тіснішої інтеграції з ЄС, так і для поглиблення співпраці з іншими країнами-учасниками ініціативи. Окрім трьох сфер, що були визначені Брюсселем наскрізними для інших секторальних напрямків (а саме розвиток громадянського суспільства, гендерна рівність та недопущення дискримінації, стратегічні комунікації), «20 очікуваних досягнень Східного Партнерства до 2020 р.» деталізують цілі на 2017-2020 рр. в 17 сферах в рамках таких 4-х пріоритетів, як 1) Економічний розвиток та ринкові можливості; 2) Посилення інституцій та належного урядування; 3) Взаємопов’язаність, енергоефективність, довкілля та зміна клімату; 4) Мобільність та контакти між людьми.

Кожне з 20-ти досягнень було опрацьовано експертами УНП з точки зору реальності отримання Україною проміжних результатів до Саміту Східного Партнерства в листопаді 2017 року, а також амбітності та досяжності кінцевих цілей до 2020 року. Результати цього аналізу стануть важливим адвокаційним інструментом в контексті здійснення реформ в Україні та розробки спільної політики в рамках регіону Східного Партнерства.

Виходячи з проведеної експертизи, членами УНП вказані наявні та потенційні перепони на шляху наближення до поставлених цілей, запропоновано уточнення до формулювань проміжних результатів до саміту 2017 р. та цілей 2020 року. Також були визначені додаткові досягнення в рамках політики Східного Партнерства, які не були включені до документу, хоча мають важливе значення як для України, так і для інших країн-партнерів.

аналітика
142 запросов за 0,486 секунд.