«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

30-03-2019
Моніторинг виконання Угоди про асоціацію

Взаємне відкриття ринків державних закупівель України і ЄС

Опис

У сфері державних закупівель, Угода про асоціацію передбачає взаємний поступовий (у п’ять етапів) доступ на ринок державних закупівель за умови виконання Україною «домашнього завдання». Ще у 2016 році новий закон про публічні закупівлі було впроваджено в повному обсязі, і всі закупівлі почали проводити на основі електронної системи ProZorro. Україна пішла на асиметричне відкриття свого ринку для ЄС: за національним законодавством, компанії із країн-членів ЄС мають повний доступ до українського ринку державних закупівель. Україна вже отримала доступ до ринку державних закупівель ЄС в рамках Угоди СОТ про державні закупівлі (GPA), майже у тому ж обсязі, що передбачений УА. Причому, на відміну від УА, угода GPA не вимагає від України виконання «домашнього завдання». Таким чином, на практиці, більшість положень УА щодо відкриття ринків державних закупівель уже впроваджено обома сторонами.

 

Відкрити pdf

 

Ця публікація є частиною аналітичного звіту  “Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС”. Повна версія доступна українською та англійською мовами.

аналітика

найближчі події

128 запросов за 0,471 секунд.