«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

13-07-2018

Друга Школа Громадської синергії «Угода про асоціацію: інституції, імплементаційні процеси та можливості участі громадськості»

11-13 липня у Києві відбулася друга Школа Громадської синергії «Угода про асоціацію: інституції, імплементаційні процеси та можливості участі громадськості» для представників організацій з Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Школа громадської синергії – це щорічна подія, яку проводить проект «Громадська синергія» для обміну знаннями про євроінтеграційні процеси в Україні, здобуття навичок учасниками Платформ, необхідних для ефективного залучення до виконання Угоди про асоціацію.

Мета цьогорічної Школи – допомогти неурядовим організаціям ефективніше використовувати адвокаційні можливості, які надає Угода про асоціацію, через покращення розуміння інституційних механізмів та процесів її виконання. Учасниками Школи стали представники 25 громадських організацій, активних учасниць Платформ громадянського суспільства.

Перший день Школи був присвячений історії переговорного процесу щодо підписання Угоди, а також висвітленню роботи інституцій, які відповідають за виконання Угоди про асоціацію. Тарас Качка, член переговорної команди України щодо Угоди про асоціацію та заступник виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження», розповів про зобов’язання України за Угодою, як вона відповідає потребам країни та перспективи подальшої інтеграції з Європейським Союзом. Евеліна Шульц, перший секретар Представництва ЄС в Україні, член переговорної команди ЄС щодо Угоди про асоціацію, поділилася своїм баченням щодо очікувань Євросоюзу від Угоди. Висвітлення переговорного процесу з української та європейської сторони дало можливість комплексно подивитись на природу та важливість Угоди про асоціацію.

«Коли ти стикаєшся з людьми, які опонують Угоді про асоціацію – вони кажуть, що директиви ЄС не для нас, що це можливо, але в якомусь майбутньому… Тут з’явились вже у мене аргументи – нам Угода про асоціацію фактично відкриває двері в Європу. Ці правила дадуть реальну можливість залучати іноземні інвестиції» – розповів про переваги Угоди про асоціацію Сергій Москвін (Ukrainian Capital Markets Association) за підсумками навчання у Школі громадської синергії. Школа громадської синергії – 2018 проходила 11-13 липня для представників організацій з Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Мета Школи – допомогти неурядовим організаціям ефективніше використовувати адвокаційні можливості, які надає Угода про асоціацію, через покращення розуміння інституційних механізмів та процесів її виконання.

Опубліковано Громадська синергія / Civic Synergy Середа, 18 липня 2018 р.

Учасники Школи отримали ґрунтовні знання про роль громадськості в інституційному забезпеченні виконання Угоди, відповідальні за євроінтеграцію органи влади, механізми національної координації євроінтеграційної політики та стратегічне планування виконання Угоди. Разом з експертом з питань євроінтеграції Світланою Куликовою учасники детально розглянули процес моніторингу УА на прикладі Урядового звіту щодо виконання Угоди про асоціацію.

«Для мене і для організації було цікаво дізнатися … яка роль громадськості (у виконанні Угоди про асоціацію – ред.) – де ми можемо долучитися, і де буде наш вклад в цю Угоду, щоб вона повністю запрацювала» – розповіла про питання, що піднімались під час Школи громадської синергії Светлана Барбелюк (Svitlana Barbeliuk) (Democratic Initiatives Foundation-Фонд "Демократичні Ініціативи").Школа громадської синергії – 2018 проходила 11-13 липня для представників організацій з Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Мета Школи – допомогти неурядовим організаціям ефективніше використовувати адвокаційні можливості, які надає Угода про асоціацію, через покращення розуміння інституційних механізмів та процесів її виконання.

Опубліковано Громадська синергія / Civic Synergy Понеділок, 23 липня 2018 р.

Другий день Школи був сфокусований на темах наближення українського законодавства до законодавства ЄС та технічній допомозі ЄС у виконанні УА. Цезар Херма, польський експерт Проекту ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» – ‘Association4U’, розповів про національну програму апроксимації та стадії наближення законодавства України до ЄС. На прикладі Польщі він порівняв ці процеси у двох країнах. В свою чергу, спікери від Представництва Європейського Союзу розповіли про підтримку з ЄС у впровадженні УА та інформаційну кампанію «Прямуємо разом», яка працює над підвищенням обізнаності українців про переваги та можливості співпраці України та ЄС.

Другий день завершила активна дискусія з представниками Урядового офісу з питань координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства інфраструктури, Міністерства аграрної політики та продовольства, Офісу підтримки реформ, Міністерства екології та природніх ресурсів, Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. Учасники тренінгу окрім інформації про роботу Уряду щодо імплементації УА змогли більше дізнатись про його потреби в експертній допомозі, яку могли би надати учасники Платформ.

«Діалог з органами влади (під час Школи громадської синергії-ред.) можна оцінити, як пілот консультацій Платформ з органами влади, які потрібно проводити. Ми почули про їх роль в євроінтеграційному процесі – як вони спільно комунікують і як вони комyнікують з громадянським суспільством» – розповіла про важливість діалогу між проєвропейськими Платформами громадянського суспільства та органами влади Alexandra Pravdivaya (ГО «Провідна Рада»). Школа громадської синергії – 2018 проходила 11-13 липня для представників організацій з Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Мета Школи – допомогти неурядовим організаціям ефективніше використовувати адвокаційні можливості, які надає Угода про асоціацію, через покращення розуміння інституційних механізмів та процесів її виконання.

Опубліковано Громадська синергія / Civic Synergy Четвер, 19 липня 2018 р.

Останній день Школи був присвячений плануванню адвокаційної кампанії. Тренер, практик Іван Омелян розповів про стадії вироблення державної політики та на цій основі продемонстрував покрокову побудову адвокаційної кампанії – визначення проблеми, карти стейкхолдерів, застосування різних інструментів адвокації.

3️⃣️ поради, що дозволять громадськості ефективніше впливати на зміни в країні від тренера Школи громадської синергії Ivan Omelian.1) Спеціалізуватися на змінах, які хочемо впровадити2) Шукати партнерів 3) Комунікувати з владою та іноземними стейкхолдерамиШкола громадської синергії проходила 11-13 липня для представників організацій з Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Мета Школи – допомогти неурядовим організаціям ефективніше використовувати адвокаційні можливості, які надає Угода про асоціацію, через покращення розуміння інституційних механізмів та процесів її виконання.

Опубліковано Громадська синергія / Civic Synergy Понеділок, 16 липня 2018 р.

«(Під час Школи громадської синергії – ред.) ми могли побудувати свою адвокаційну кампанію, яка буде реалізована в проекті «Громадська синергія». Я думаю, що цей досвід є досить успішний і він нам однозначно буде потрібний в нашій подальшій роботі» – розповів про майбутні плани євроінтеграційної роботи Rostyslav Dzundza, Голова Правління Бюро соціальних та політичних розробок, після завершення Школи Громадської синергії.Школа громадської синергії – 2018 проходила 11-13 липня для представників організацій з Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Мета Школи – допомогти неурядовим організаціям ефективніше використовувати адвокаційні можливості, які надає Угода про асоціацію, через покращення розуміння інституційних механізмів та процесів її виконання.

Опубліковано Громадська синергія / Civic Synergy Вівторок, 17 липня 2018 р.

 

Матеріали Школи Громадської синергії 

Презентації тренерів Фото 1 Фото 2
Школа

найближчі події

135 запросов за 0,240 секунд.