«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

10-01-2019
Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля»

Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС (грудень 2018)

Опис

Наприкінці року Європейський Союз продовжував активно розвивати законодавство у сфері захисту довкілля та морського середовища від забруднення пластиком. Європейський Парламент та Рада ЄС досягнули політичних домовленостей щодо законодавчих пропозицій Європейської Комісії із заборони використання певних видів одноразових пластикових виробів та обмеження використання інших пластикових виробів, реформування процедур приймання відходів з кораблів у портах та вимог до портового приймального обладнання. Європейська Комісія запустила роботу асоціації ключових суб’єктів для удосконалення механізму повторної переробки пластикових виробів в Європі.

Проводилася законодавча робота стосовно удосконалення функціонування програми LIFE після 2020 року, процедури погодження використання в ЄС пестицидів, механізмів колективного відшкодування шкоди, заподіяної споживачам, зокрема і з питань здоров’я та довкілля. Європейська Комісія оприлюднила звіт про імплементацію Лісової стратегії ЄС, який загалом позитивно оцінив впровадження дій на досягнення її цілей та ключових пріоритетів.

У грудні відбулись важливі кліматичні міжнародні переговори – 24-а Конференція сторін Рамкової конвенції зі зміни клімату, активну участь в яких взяв й Європейський Союз. Вони завершились прийняттям Книги правил Паризької угоди. Під час СОР-24 ЄС провів низку заходів, оголосив про власний внесок до Адаптаційного фонду, підтримав декларації, разом з країнами з Коаліції високих амбіцій звернувся із заявою про негайне підвищення рівня як глобальних, так і національних кліматичних амбіцій. Європарламент та Рада ЄС досягнули політичної домовленості щодо правил декарбонізації та модернізації транспортного сектору. Оприлюднено звіти про функціонування вуглецевого ринку ЄС, фторовані парникові гази, джерела відновлюваної енергії та інформаційні довідки стосовно озеленення сектору електроенергії, адаптації до зміни клімату в транснаціональних регіонах Європи.

У рубриці «Кращі екологічні практики» розповідається про проект, що реалізовувався у Польщі для залучення місцевих органів влади, бізнесу, населення та громадськості до практичного впровадження заходів із пом’якшення негативних наслідків та адаптації до зміни клімату на рівні повітів, включення кліматичних питань у стратегічні документи розвитку регіонів.

Відкрити дайджест
дайджести

найближчі події

122 запросов за 0,510 секунд.