«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

06-02-2019
Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля»

Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС (січень 2019)

Опис

У січні вперше розпочалося шестимісячне головування Румунії в Раді ЄС, зусилля якої будуть зосереджені на подальшій імплементації Паризької угоди, сталому розвиткові, біорізноманітті та управлінні водними ресурсами. У зв’язку з ротацією головування в Раді ЄС громадськість оцінила діяльність Австрії за попередній період та окреслила для Румунії можливості у просуванні екологічних реформ під час її каденції.

Питання сталого розвитку і надалі залишаються у центрі уваги інституцій ЄС. Європейська Комісія презентувала аналітичну доповідь про сталу Європу до 2030 року, запропонувавши для обговорення три сценарії можливого розвитку. Продовжувалася діяльність і на законодавчому полі, розглядалися питання про заборону в ЄС використання навмисно доданого мікропластику, можливість використання очищених стічних вод для сільськогосподарського зрошування. Опубліковано дослідження щодо забруднення вод хімічними речовинами в Європі, оновлені статистичні дані про утворення побутового сміття в ЄС. За результатами діяльності стосовно недотримання державами-членами екологічного законодавства ЄС Європейська Комісія подала дві справи Іспанії до Європейського Суду Справедливості.

1 січня вступила в дію поправка Кігалі до Монреальського протоколу, яка передбачила зобов’язання (у т. ч. і ЄС) стосовно зменшення виробництва та споживання гідрофторвуглеців. Опубліковано оновлені дані про Резерв нових учасників, другий звіт про вплив авіації на довкілля та клімат. Кліматичні питання були предметом розгляду при обговоренні програмних документів – Регіональної політики ЄС на 2021-2027 рр. та майбутньої інвестиційної програми ЄС на 2021-2027 рр.

У рубриці «Кращі екологічні практики» розповідається про проект, що реалізовувався у Бельгії для відтворення оселищ у долині р. Мала Нете.

відкрити pdf
дайджести

найближчі події

122 запросов за 0,220 секунд.