«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

15-11-2018
Громадська синергія

Огляд новин з євроінтеграції, Європейського Союзу та Східного партнерства за 15 жовтня-11 листопада

Опис

Друга половина жовтня та перша половина листопада були досить насиченими у діалозі між Україною та ЄС. В ЄС оцінили виконання Угоди про асоціацію, а також вплив Зони вільної торгівлі на партнерів. Незважаючи на проведені реформи та прогрес у двосторонній торгівлі, між партнерами залишаються питання, що потребують вирішення. Одне з них – мораторій на експорт деревини. У звіті також відзначено уповільнення реформ у судовій сфері та антикорупційних заходах. За останніми соцопитуваннями 28% українців вважають, що ЄС може більше тиснути на українську владу заради реформ,  а 55% українців позитивно оцінюють вплив ЄС на країну.

За цей же період ЄС закликав провести розслідування та покарати винних у вбивстві Катерини Гандзюк, засудив «вибори» в «ЛНР» та «ДНР», а Європарламент засудив порушення Росією морського права в Азовському морі. Також європейські та українські політики закликали Ангелу Меркель переглянути політику щодо «Північного потоку-2».

Наприкінці дайджесту огляд публікацій, що виходили за підтримки проекту «Громадська синергія», а також досліджень із закордонних аналітичних центрів.

Відкрити дайджест
дайджести
135 запросов за 0,562 секунд.