«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

15-11-2018
Громадська синергія

Огляд новин з євроінтеграції, Європейського Союзу та Східного партнерства за 15 жовтня-11 листопада

Опис

Друга половина жовтня та перша половина листопада були досить насиченими у діалозі між Україною та ЄС. В ЄС оцінили виконання Угоди про асоціацію, а також вплив Зони вільної торгівлі на партнерів. Незважаючи на проведені реформи та прогрес у двосторонній торгівлі, між партнерами залишаються питання, що потребують вирішення. Одне з них – мораторій на експорт деревини. У звіті також відзначено уповільнення реформ у судовій сфері та антикорупційних заходах. За останніми соцопитуваннями 28% українців вважають, що ЄС може більше тиснути на українську владу заради реформ,  а 55% українців позитивно оцінюють вплив ЄС на країну.

За цей же період ЄС закликав провести розслідування та покарати винних у вбивстві Катерини Гандзюк, засудив «вибори» в «ЛНР» та «ДНР», а Європарламент засудив порушення Росією морського права в Азовському морі. Також європейські та українські політики закликали Ангелу Меркель переглянути політику щодо «Північного потоку-2».

Наприкінці дайджесту огляд публікацій, що виходили за підтримки проекту «Громадська синергія», а також досліджень із закордонних аналітичних центрів.

Відкрити дайджест
дайджести

найближчі події

18 Грудня
Наука та технології

Міністерство освіти та науки України, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16.

Круглий стіл «Першочергові заходи для розвитку інноваційної сфери в Україні»

134 запросов за 0,505 секунд.