«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

22-10-2018
Довкілля та зміна клімату

Активізація європейських екологічних процедур ОВД та СЕО в Україні

Організація-виконавець:

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина»

Період проекту:

01-11-2018 - 30-06-2019

Опис проекту

Екологічна складова Угоди про асоціацію вимагає від України значних кроків у напрямку покращення стану довкілля. Тому запровадження в Україні європейських інструментів оцінки впливу на довкілля (ОВД) та стратегічної екологічної оцінки (СЕО) стало першочерговими євроінтеграційними кроками, які є зобов’язанням України за низкою міжнародних угод та Угодою про асоціацію Україна-ЄС. На даний момент вже є видимі результати, втім, на жаль, розуміння зацікавлених сторін щодо шляхів усунення труднощів, які безумовно виникають при реалізації такої системної реформи, досить низьке.

Наразі існує запит з боку органів місцевого самоврядування, зокрема об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які також мало знають про нову процедуру ОВД. Даний проект має на меті насамперед проведення інформаційних та навчальних заходів, аби посилити спроможність громадськості впливати на ефективну реалізацію європейської процедури оцінки впливу на довкілля.

Даний проект посприяє покращенню міжнародного іміджу України, де діють європейські принципи ведення бізнесу з врахуванням екологічних стандартів. Підвищення рівня обізнаності громадськості з можливостями їх участі в процедура ОВД та СЕО, в довгостроковій перспективі підсилить їх спроможність впливати на імплементацію взятих Україною зобов’язань.

 

МАТЕРІАЛИ ПРОЕКТУ

  1. ЕПЛ ПРЕДСТАВЛЯЄ ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПО СЕО: ВИПУСК ЗА ЛЮТИЙ 2019 РОКУ
  2. АНОНС: ТРЕНІНГ ЗІ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ ДЛЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ГРОМАДСЬКОСТІ, ЛЬВІВ
  3. ДАЙДЖЕСТ СЕО ЗА СІЧЕНЬ 2019 РОКУ

 

НОВИНИ

Найкоротше громадське слухання в рамках ОВД

ЕПЛ підвищила потенціал участі органів місцевого самоврядування та громадськості у процедурі стратегічної екологічної оцінки

 

ПОПЕРЕДНІ ПРОЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗА ПІДТРИМКИ ГРОМАДСЬКОЇ СИНЕРГІЇ

Громадське стимулювання запуску європейської процедури оцінки впливу на довкілля в Україні

грантові проекти

найближчі події

135 запросов за 0,479 секунд.