«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

22-10-2018
Угода про асоціацію

Аналітична підтримка та адвокація секторальних євроінтеграційних реформ визначених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС

Організація-виконавець:

Громадська організація «Український центр Європейської політики»

Період проекту:

01-11-2018 - 30-06-2019

Опис проекту

Угода про асоціацію передбачає комплексний та системний підхід до зміни державної політики та наближенню її до стандартів Європейського Союзу. Євроінтеграційні процеси, що зараз відбуваються в Україні, здійснюються з різною швидкістю, якістю та рівнем наближення національного законодавства до норм ЄС. Якщо оцінити загальний поступ в євроінтеграційному напрямку, то його загальною характеристикою може стати низький темп імплементації взятих на себе Україною зобов’язань.

В процесі здійснення моніторингової та адвокаційної діяльності експерти УЦЄП ідентифікували  ряд важливих сфер, в яких спостерігається особливо повільний прогрес наближення до встановлених Угодою про асоціацію зобов’язань з боку України.

Проект спрямовано на створення серії якісних та прикладних адвокаційно-аналітичних матеріалів та подальшого проведення ряду публічних обговорень, з метою налагодження фахового діалогу між ключовими зацікавленими сторонами у шести секторах, визначених Угодою про асоціацію:  

  1. «Стан та перспективи приєднання України до Конвенції про спільну транзитну процедуру (Конвенція NCTS)»;
  2. «Реформування процедури обов’язкового технічного контролю транспортних засобів в Україні на основі кращих європейських практик»;
  3. «Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA)»: усунення бар’єрів для підписання;
  4. «Державна допомога в Європейському Союзі та Україні»;
  5. «Методичні роз’яснення Закону про трансплантацію для лікарів, які будуть здійснювати трансплантацію органів, тканин та клітин»;
  6. «Приєднання до Єдиного цифрового ринку ЄС».

Очікується, що виконання проекту призведе до створення неформальних комунікаційних майданчиків серед ключових зацікавлених сторін у вищеокреслених  секторах, а також  сприятиме прискоренню наближення законодавства України до стандартів ЄС.

публікації проекту

Аналітика
ПВЗВТ
Аналітика
Аналітика
ПВЗВТ
грантові проекти

187 запросов за 0,527 секунд.