Чи потрібен Україні протекціонізм? Можливості та обмеження ПВЗВТ з ЄС

Організація-виконавець:
Громадська організація «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій»
Період проекту:
01-11-2018 - 30-06-2019
Опис проекту
В багатьох країнах світу економіка стоїть на роздоріжжі протекціонізму національних товарів і виробників та лібералізацією зовнішніх торговельних відносин в межах економічних міжнародних угод. Україна не стала винятком в цій ситуації. Зокрема прийняті рішення про мораторій на експорт лісу-кругляку та законопроект “Купуй українське” стримують та обмежують взяті Україною на себе міжнародні зобов’язання в рамках ПВЗВТ з ЄС. Подібні рішення, прийняті на державному рівні, свідчать про необхідність фахової оцінки та експертного аналізу співвідношення зовнішніх економічних відносин та протекціонізму.
Проект Інституту економічних досліджень та політичних консультацій має на меті активізувати дискусію щодо оптимальних шляхів розвитку державної політики у сфері захисту національних виробників. В рамках обговорень експерти враховують зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію, СОТ та інституційний розвиток державної економічної політики.
Основними інструментами впливу на рівень обізнаності вітчизняних реалій в поточних політично-економічних умовах є аналітичні статті, регулярні коментарі щодо тематики дослідження, медіа-активність та проведення круглих столів для широкого обговорення визначених тем:
- протекціонізм в міжнародній торгівлі;
- політика державних закупівель: світовий досвід та українські реалії;
- моделі підтримки промисловості державою.
Результати обговорень та фахові напрацювання статнуть ефективними інструментами для роботи як з громадськістю, так і з владою. Сприятимуть обізнаності щодо ризиків політики протекціонізму та щодо необхідності й важливості дотримання на державному рівні задекларованих міжнародних зобов’язань.