«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

22-10-2018
Належне врядування

Громадська оцінка реформи державного управління задля ефективної реалізації євроінтеграційних реформ

Організація-виконавець:

Громадська організація «Лабораторія законодавчих ініціатив»

Період проекту:

01-11-2018 - 30-06-2019

Опис проекту

З-поміж пріоритетних напрямків ініціативи Східного партнерства в документі «20 очікуваних досягнень до 2020 року» визначено зміцнення інституцій та належне врядування, що включає в себе підтримку реформи державного управління.

Реформа передбачає трансформацію міністерств в аналітичні центри та центри формування політики. Це дозволить Урядові перейти від планування до безпосередньої виваженої реалізації політик. Також заплановано перерозподілити повноваження між центральними органами виконавчої влади та Кабінетом Міністрів України, сформувати професійну державну службу тощо.

SIGMA вже випустила проміжний звіт-оцінку цієї реформи, підбиваючи підсумки 2016-2018 років. Звітом відмічено певний поступ у процесі реформування, проте визначено низку викликів, які стоять на заваді подальшого прогресу.  До оцінки окрім SIGMA також залучена громадськість. Так, Лабораторія законодавчих ініціатив, продовжуючи ініціативу двох минулорічних альтернативних звітів, пропонує провести громадську оцінку реформу державного управління.

Метою проекту є посилення сталості реформи державного управління в рамках реалізації євроінтеграційних реформ шляхом громадської оцінки виконання угод України з ЄС в частині реалізації реформи державного управління.

У довгостроковій перспективі Лабораторія законодавчих ініціатив очікує, що за результатами проекту громадськість зрозуміє, як ефективніше впливати на перебіг євроінтеграційних та інших реформ, а ключові актори проведення реформ — як забезпечити стійкість реформи державного управління.

Текст належить авторству Лабораторії законодавчих ініціатив.

 

ПОВ’ЯЗАНІ З ТЕМОЮ ДОСЛІДЖЕННЯ В РАМКАХ ПРОЕКТУ “ГРОМАДСЬКА СИНЕРГІЯ”

Україна в координатах Східного партнерства 2017-2020 рр.

грантові проекти

найближчі події

137 запросов за 0,518 секунд.