«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

22-10-2018

Підтримка регіонального діалогу в реформі освіти в Одеській, Чернівецькій та Закарпатській областях

Організація-виконавець:

Громадська організація «Центр Стратегічного партнерства»

Період проекту:

01-11-2018 - 30-06-2019

Опис проекту

Закон про освіту, прийнятий в 2017 році, спровокував значну та різку критику з боку ряду нацменшин в регіонах України. Тим не менше, відгуки  та рекомендації Венеціанської комісії є свідченням того, що прийнятий закон цілком відповідає євроінтеграційному напрямку розвитку України та повністю вписується в європейські норми. Втім, різка реакція на ухвалені зміни свідчить про необхідність конструктивного, міжкультурного діалогу між політиками, громадою, нацменшинами регіонів і урядами сусідніх держав. Налагоджена комунікація  посприє виробленню спільних рішень та формуванню подальшого євроінтеграційного курсу України в області освіти.

Проект, що виконується Центром стратегічного партнерства, має на меті налагодити такий діалог між ключовими акторами, аби прискорити процес імплементації необхідної для євроінтеграції реформи.

За рахунок ретельного дослідження потреб та особливостей нацменшин, а також в результаті обговорення цього питання між ключовими стейкхолдерами буде підготовлено аналітичний звіт з практичними рекомендаціями щодо імплементації Закону про освіту. У взаємодії громади, представників місцевих органів самоврядування, дипломатичних установ країн-нацменшин, Міністерства освіти і науки України та інститутів ЄС буде вироблено рішення, що дозволить врахувати максимальну кількість позицій та бачення акторів, що мають безпосереднє відношення до освітньої реформи.  

грантові проекти

найближчі події

149 запросов за 0,240 секунд.