«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

22-10-2018

Синергія дій громадськості, влади та бізнесу в форматі енергетичного кластеру задля енергетичної реформи Хмельницької області

Організація-виконавець:

Громадська організація «Екоклуб»

Період проекту:

01-11-2018 - 30-06-2019

Опис проекту

Відсутність стратегічного бачення розвитку енергоефективності та відновлювальних джерел енергії в регіонах негативно впливає на економіку України, екологію стан довкілля та розвиток територіальних громад. Тому коли у 2019 році в Україні розпочався процес підготовки регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 роки, громадськості важливо було долучатися з фаховими рекомендаціями до реформ у сфері енергоефективності.

Громадська організація «Екоклуб» разом з «Хмельницьким енергетичним кластером» розробили методологію оцінки потенціалу відновлювальних джерел енергії Хмельниччини. Аби отримати об`єктивні дані та опис усіх ресурсів, якими володіє Хмельницька область, до дослідження було залучено місцеву владу, бізнес та енергопостачальні компанії. Тепер ця методологія дозволяє оцінити в будь-якій області України необхідні зміни в сфері енергоефективності. Підготовлений аналітичний документ був презентований та обговорений з понад 100 учасниками «Хмельницького енергетичного форуму».

За результатами проєкту експерти увійшли в робочу групу з розробки Стратегії розвитку Хмельницької обл. на 2021-2027 роки за напрямом «енергетика, енергоефективність та відновлювальні джерела енергії». Їхні рекомендації допоможуть створити умови для втілення інвестиційних проєктів з енергетичного розвитку регіону.

Для поширення методики на інші регіони, експерти проєкту провели вебінар-презентацію для учасників з різних міст України та партнерів з країн СхП. Також на основі розробленої методології команда проєкту консультувала громаду міста Чортків (Тернопільська обл.) щодо аналізу потенціалу відновлювальних джерел енергії міста.

 

 

 

Вебінар «Аналіз потенціалу відновлювальних джерел енергії: як визначити наявність енергоресурсів на місцевості»

публікації проекту

грантові проекти

найближчі події

178 запросов за 0,268 секунд.