«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

22-10-2018

Угода про асоціацію між Україною та ЄС vs державна допомога

Організація-виконавець:

Громадська організація «Європейський діалог»

Період проекту:

01-11-2018 - 30-06-2018

Опис проекту

Необґрунтовані державні гарантії за рахунок бюджетних коштів, сумнівні податкові пільги, вибіркові списання податкового боргу, дотації окремим суб’єктам господарювання – все це та багато інших інструментів стали «невід’ємною» частиною української економіки. Угода про асоціацію (УА) визначає зовнішні зобов’язання України щодо реформ зокрема в частині державної допомоги. Першим кроком щодо імплементації УА став ЗУ «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», який дав можливість Антимонопольному комітету України (АМКУ) реально впливати на процес шляхом розробки підзаконних актів та їх впровадження.

Метою проекту є підвищення ефективності імплементації УА щодо питань державної допомоги. Реалізація відбувається шляхом проведення відповідного дослідження, перевірки обласних цільових програм на предмет прозорості надання допомоги та розробки відповідних нормативно-правових актів органами регіональної влади.  

Реалізація проекту залучить до активної участі надавачів і отримувачів державної допомоги та підвищить їх розуміння зобов’язань взятих Україною в рамках Угоди про асоціацію.

публікації проекту

грантові проекти

найближчі події

151 запросов за 0,227 секунд.