«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

01-06-2018
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Безпечність та якість харчової продукції
Технічне регулювання

Аграрний і харчовий бізнес має розвивати технологічні процеси і продукти на базі європейських вимог

Для того, щоб продукція українського виробника могла потрапити на європейські і інші привабливі світові ринки, сільгоспвиробники і виробники харчової продукції мають на самих глибоких рівнях узгоджувати технологічні процеси і параметри продуктів з європейськими вимогами та стандартами. А для нормалізації свого економічного стану та залучення інвестицій -обліковувати їх як об‘єкти інтелектуальної власності (у тому числі бренди та географічні зазначення) та нематеріальні активи. Про це розповіли експерти Аналітичного центру Аграрного союзу України 1 червня у Вінниці на дебатах щодо завдань різних аудиторій на реалізацію Угоди про асоціацію. Захід проходив за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» та під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

“Ми знайшли землю, створили фермерське господарство, почали вирощувати суницю. Однак ціна продукції така, що впору закривати бізнес. Якби вартість суниці була така, як у Європі, ми б почували себе нормально. Що потрібно нам робити, щоб вийти на європейські ринки?” – задала питання керівник фермерського господарства Світлана Лабушова.

Експерти Лариса Старікова та Артур Лі пояснили присутнім, яким чином питання технічного регулювання, фітосанітарного благополуччя, інтелектуальної власності і розвитку сільських територій пов’язані між собою. Експерти зазначили, що для впевненого просування на європейські й інші привабливі ринки і аграрні, і харчові підприємства мають узгоджувати свої технологічні процеси зістандартами та іншими вимогами фахових спільнот, положеннями євродиректив та чинним вітчизняним законодавством. Без визнання внутрішньої документації підприємства об’єктами інтелектуальної власності, справа національного економічного розвитку та євроінтеграції не зрушить з місця. А допомогти українському виробнику зайняти гідне місце мають органи державної влади і місцевого самоврядування, спрямовуючи суспільні процеси в русло, окреслене Угодою про асоціацію, і тим самим забезпечуючи сталий розвиток сільських територій у відповідності до європейських політик і практик.

Довідкова інформація: захід проходив у рамках проекту “Дебати в регіонах щодо розвитку сільських територій в контексті Угоди про асоціацію (стандарти для продукції, фітосанітарне благополуччя, запровадження інновацій)”. Проект ГО “Аналітичний центр АСУ” сприяє реалізації Угоди про асоціацію України та ЄС, що набула чинності 1 вересня2017 року, а саме положень Глави 3 “Технічні бар‘єри у торгівлі”, Глави 4 “Санітарні та фітосанітарні заходи”, Глави 9 “Інтелектуальна власність” Розділу IV “Торгівля і питання, пов‘язані з торгівлею” та Глави 17 “Сільське господарство та розвиток сільських територій” Розділу V “Економічне та галузеве співробітництво”.

Аналітичну нотатку про взаємозв’язок Глав 3, 4, 9 Розділу IV та Глави 17 Розділу V, Нотатку про зміст Глави 3 “Технічні бар’єри у торгівлі” та завдання для цільових аудиторій, у тому числі для керівників сільгосппідприємств, на її виконання, Нотатку про зміст Глави 4 “Санітарні та фітосанітарні заходи” та завдання для цільових аудиторій, у тому числі для керівників сільгосппідприємств, на її виконання, Нотатку про зміст Глави 9 “Інтелектуальна власність” та завдання для цільових аудиторій, у тому числі для керівників сільгосппідприємств, на її виконання можна знайти на сайті Аграрного союзу України за наданими посиланнями.

За додатковою інформацією звертайтеся до Марини Мединської: ac.agrouu.euro@gmail.com,(063) 422 69 49

 

Новини

найближчі події

131 запросов за 0,720 секунд.