«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

21-12-2018
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Працевлаштування людей з інвалідністю

Держава повинна забезпечити людям з інвалідністю рівний доступ до працевлаштування – правозахисники

Держава має забезпечити рівні умови для людей з інвалідністю у доступі до послуг або працевлаштування та допомогти роботодавцям у створенні відповідних умов для такої категорії людей.

Про це розповіли експерти  правозахисної організації “Права людини” під час прес-конференції в Укрінформі, присвяченої результатам проекту “Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей для працевлаштування в контексті імплементації Угоди про асоціацію — адвокація“.

Як заявив директор правозахисної організації “Права людини” Віталій Дроботун, менше 30% людей з інвалідністю, які здатні працювати, можуть знайти роботу.

“Згідно статистики в Україні проживає понад 2,6 млн людей з інвалідністю. Якщо говорити про тих, хто може працевлаштовуватись, це понад 2 млн людей. На жаль, лише 26% від цієї цифри є працевлаштовані і більшість з них мають не дуже престижні професії і невисоку плату”, – зазначив Дроботун.

Для вирішення цієї проблеми потрібно змінювати не лише закони, а й свідомість роботодавців і навіть самих працівників з інвалідністю.

У рамках проекту, за словами директора правозахисної організації, вдалося розробити законопроект, який покликаний допомогти і змінити ситуацію в Україні.

Наразі проект закону про внесення змін до Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” №9431 від 20.12.2018 року зареєстрований у ВР.

Дроботун поінформував, що в рамках проекту було напрацьовано велику кількість даних щодо основних бар’єрів на шляху працевлаштування працівників з інвалідністю та запропоновані необхідні зміни у сфері зайнятості з метою покращення їх рівня працевлаштування.

Серед основних проблем, з якими наразі стикаються люди з інвалідністю, є недоступність об’єктів архітектури, транспорту, відсутність належної інфраструктури та сучасних засобів реабілітації, підручників для навчання та ін., повідомила менеджер з адвокації правозахисної організації “Права людини” Людмила Фурсова.

За її словами, роботодавцям, яких законодавство зобов’язує виконувати 4% квоту на працевлаштування людей з інвалідністю, простіше сплачувати штраф, ніж забезпечувати належні умови праці. Адже це потребує додаткових витрат від роботодавця. “Лише 7% людей з інвалідністю першої групи є працевлаштованими”, – поінформувала Фурсова.

У 2017 році в судах розглядалось 173 справи за невиконання роботодавцями нормативу з працевлаштування. Адміністративний штраф за невиконання нормативу становить від 170 до 340 грн, повідомляється на сайті організації.

На думку правозахисників, держава повинна долучатись до створення умов для людей з інвалідністю і зменшувати тягар, який лягає на роботодавців.

Крім того, радник Конфедерації роботодавців України Родіон Колишко вважає, що в Україні наразі необхідно створити банк даних людей з інвалідністю в усіх регіонах, де були б зазначені кваліфікаційний рівень та вміння людини, аби роботодавець міг виконати квоти на працевлаштування людей з інвалідністю.

Проект “Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей для працевлаштування в контексті імплементації Угоди про асоціацію — адвокація” реалізується організацією за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках грантового компоненту проекту “Громадська синергія”

Відео з прес-конференції:

Джерело:  Укрінформ

Новини

найближчі події

130 запросов за 0,222 секунд.