«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

24-07-2018
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Малий та середній бізнес
Технічне регулювання

«Для виходу бізнесу Івано-Франківської області на ринки ЄС потрібна скоординована робота на місцевому рівні» – експерти

Для ширшого виходу бізнесу Івано-Франківської області на європейські ринки аграрної і харчової продукції потрібно, перш за все, привести українське законодавство у відповідність до європейського, що передбачено Угодою про асоціацію. Це, зокрема, потребуватиме посиленої координації між місцевою владою та бізнесом. Про це 24 липня в Івано-Франківську розповіли експерти Аналітичного центру Аграрного союзу України під час дебатів про завдання влади та бізнесу щодо виконання Угоди про асоціацію. Захід проходив за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Громадська синергія».

«Місцеві органи виконавчої влади та самоврядування повинні реалізовувати євроінтеграційну політику, доносити відповідну інформацію до місцевого бізнесу та посилювати співпрацю з ним для швидшої реалізації Угоди про асоціацію. А українські виробники, в першу чергу аграрної сировини та харчової продукції, кооперативи, малі та середні підприємства мають на самих глибоких рівнях узгоджувати технологічні процеси і параметри продуктів з європейськими вимогами та стандартами. Основою для запровадження євростандартів та залучення інвестицій є облік технологічних та управлінських процесів як об‘єктів інтелектуальної власності та нематеріальних активів»зазначив Артур Лі, експерт з питань інтелектуальної власності.

Питання технічного регулювання, фітосанітарії, інтелектуальної власності та розвитку сільських територій тісно взаємопов‘язані між собою, розповіла Лариса Старікова, голова правління Аналітичного центру Аграрного союзу України. За її словами, без визнання внутрішньої документації підприємства об‘єктами права інтелектуальної власності, справа інноваційного розвитку бізнесу не зрушить з місця.

Зважаючи на специфіку регіону, при обговоренні перспектив розвитку сільських територій учасники дебатів звернули увагу на практичний розвиток сільської кооперації та використання переваг євроінтеграції. «Наш проект з сільської кооперації «Файні яблука» – це нові робочі місця в сільській місцевості із заробітною платою від 6500 грн., екологічно чисті сухофрукти, які відповідають екологічним стандартам, які ми будемо сертифікувати відповідно до правил ЄС» зазначила учасниця проекту Дарія Бойда.

Звичайно, у великих аграрних господарств більше можливостей для підтримки розвитку якісних технологій в кооперативах. «Заморозка фруктів, виготовлення сирів, запліднення тварин, карта обробки медоносних культур – ось далеко не повний перелік кооперативних ініціатив, які підтримує в регіоні агрохолдинг «Мрія», у тому числі через партнерський кооператив «Файні гадзи». Сприятливу до інновацій культуру, прагнення до євростандартів ми також поширюємо на наші проекти з кооперації»зазначив представник підприємства Ярослав Разживін.

Довідкова інформація: захід проходив в рамках проекту «Дебати в регіонах щодо розвитку сільських територій в контексті Угоди про асоціацію (стандарти для продукції, фітосанітарне благополуччя, запровадження інновацій)», який реалізує ГО «Аналітичний центр Аграрного союзу» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Організації-партнери заходу: регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування, обласний Центр зайнятості, Торгово промислова палата регіону на платформі простору «Intellect Hub».

Проект сприяє реалізації Угоди про асоціацію України та ЄС, а саме положень Глави 3 «Технічні бар‘єри у торгівлі», Глави 4 «Санітарні та фітосанітарні заходи», Глави 9 «Інтелектуальна власність» Розділу IV «Торгівля і питання, пов‘язані з торгівлею» та Глави 17 «Сільське господарство та розвиток сільських територій» Розділу V«Економічне та галузеве співробітництво».

Аналітична нотатка про взаємозв‘язок Глав 3, 4, 9 Розділу IV та Глави 17 Розділу V, Нотатка про зміст Глави 3 «Технічні бар‘єри у торгівлі», Нотатка про зміст Глави 4 «Санітарні та фітосанітарні заходи», Нотатка про зміст Глави 9 «Інтелектуальна власність» та завдання для цільових аудиторій, у тому числі для керівників сільгосппідприємств, на її виконання можна знайти на сайті Аграрного союзу України за наданими посиланнями.

За додатковою інформацією звертайтеся до Марини Мединської: ac.agrouu.euro@gmail.com, (063) 422 69 49

Новини

найближчі події

129 запросов за 0,554 секунд.