«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

14-03-2019
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Міграційна політика/Мобільність

Експерти назвали проблеми, з якими зіштовхуються трудові мігранти при отриманні українського громадянства

Експерти громадської організації «Європа без бар’єрів» презентували в Укрінформі аналітичний звіт «Політика імміграції: аналіз процедур і законодавчі новели в Україні», створений за результатами проведеного у 2018 році дослідження.

Як повідомила під час презентації аналітик громадської організації «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька, дослідження присвячене комплексному вивченню української міграційної політики у вимірі набуття громадянства та процедури легалізації іноземців в Україні.

“Якщо говорити про останні міграційні тенденції, то останнім часом рівень трудової міграції з України поступово зростає, і це наштовхує нас на перегляд політики, з одного боку трудової міграції, з іншого боку — залучення іноземних працівників на український ринок праці. На нашу думку, вже зараз необхідно розглядати політику залучення на український ринок праці іноземних працівників”, – сказала Кульчицька.

Вона відзначила позитивні кроки, які були зроблені для спрощення умов залучення іноземців на український ринок праці.

“Наприклад, ухвалення змін до законодавства, які суттєво спростили порядок працевлаштування іноземних працівників. Водночас, було спрощено процедури подання документів і оформлення посвідок на проживання. Так, термін видачі посвідок на проживання був скорочений всього до 15-ти днів. Започатковано сервіс електронної черги в місті Києві в Державній міграційній службі, запроваджено онлайн сервіс перевірки стану оформлення документів для іноземців”, – розповіла експерт.

За її словами, для того, щоб зробити політику імміграції більш дружньою для іноземців, необхідно провести поглиблені підрахунки щодо потреб трудових ресурсів для економіки України, а також переглянути доцільність формування квоти на імміграцію у бік її суттєвого спрощення.

Водночас, за її словами, досі залишається низка проблем з оформлення посвідок на проживання та отримання громадянства України іноземцями. Також особливі складнощі у іноземців виникають із оформленням довідки про володіння українською мовою, довідки про вихід із попереднього громадянства і довідки про відсутність судимості, реєстрації місця проживання.

“Отримання посвідок на постійне проживання та громадянства прив’язані до “дозволу на імміграцію”, на видання яких щороку встановлюється квота за незрозумілими принципами. Наявність квоти штовхає іноземців до незаконних шляхів отримання дозволу поза квотами – через фіктивний шлях або фальсифікацію територіального походження”, – відзначають експерти.

Водночас, для полегшення процедур набуття громадянства експерти рекомендують запровадити послугу електронної черги для іноземців, зокрема у підрозділах ДМС у Харкові, Одесі та інших містах України. Також важливо зменшити навантаження на співробітників підрозділів міграційної служби за рахунок збільшення персоналу та запровадити послуги для іноземців у ЦНАПах.

Ще одним кроком, на думку експертів, є проведення системних заходів із запобігання та протидії корупції серед співробітників державних органів, долучених до процедур розгляду клопотань щодо набуття громадянства України.

Відео з круглого столу:

Джерело: Укрінформ

Новини

найближчі події

133 запросов за 0,491 секунд.