«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

20-03-2019
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Інновації та наука

Експерти розповіли, що стримує Україну від переходу на нові технології в інфраструктурі, енергетиці та виробництві

14 березня 2019 р. громадська організація «Агенція європейських інновацій», High Tech Office Ukraine та Асоціація підприємств промислової автоматизації України обговорили з представники урядових структур, науковцями та бізнесом план спільних дій щодо розвитку Індустрії 4.0 в Україні. Обговорення відбулось під час круглого столу «Синхронізація дій уряду та бізнесу щодо розвитку Індустрії 4.0 в Україні».

Індустрія 4.0 – це концепція переходу на нові технології та моделі виробництва в промисловості, енергетиці та інфраструктурі. Більшість урядів розвинених країн світу заклали цю концепцію в окремі стратегії розвитку з 2013-14 рр. В Україні ж проект Національної стратегії Індустрії 4.0 з’явився в кінці 2018 р.

Від організаторів було представлено три доповіді:

Проект «Стратегія 4.0 в Україні»: дорожня карта та точки синхронізації
Юрчак О.В., ген. директор “Асоціації підприємств промислової автоматизації України”

«Держава – як локомотив впровадження інновацій», 
Троценко Е.А., генеральний директор ТОВ “Інфоком ЛТД”

Вплив євроінтеграції на зміни державної політики у сфері інновацій, 
Кульчицький І.І., президент ГО “Агенція Європейський інновацій”

Учасники круглого столу визначили основні труднощі і бар’єри у просуванні Індустрії 4.0 в Україні.

Серед них експерти називають відсутність належної координації дій центральних органів виконавчої влади, що значно знижує спроможність України давати належну відповідь викликам 4-ої промислової революції. Це зменшує надії на прискорений економічний розвиток та готовність нашої держави до входження у коло розвинутих держав Європи і світу.

Водночас, експерти відзначили певний прогрес на рівні Кабінету міністрів України, оскільки темою Індустрії 4.0 зацікавився його Секретаріат. Експерти наголосили на необхідності додаткової координації у цій сфері та діалогу між Україною і ЄС про входження у Єдиний цифровий ринок ЄС зі сторони Офісу віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Висновки круглого столу:

  1. Адвокація стратегії 4.0 має бути більш системною та цілеспрямованою – і не тільки на рівні Уряду. Парламентські комітети, міжнародні донори, об’єднання промисловців, впливові політичні партії мають бути так само залучені до позитивних змін щодо підтримки Індустрії 4.0.
  2. Потрібно якомога швидше отримати приклади перших успішних кейсів у співпраці з урядом. Сьогодні найбільші перспективи з’явились у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Подальша популяризація таких кейсів може заохотити інші структури, а проект Індустрії 4.0 зробити більш популярним для сприйняття широкими верствами політиків та населення.
  3. Необхідно посилювати «низовий», скоординований тиск на владні структури. Партнерська мережа на рівні регіонів, інших галузевих партнерів, керівників великих підприємств стає екосистемою, яка може спільно вимагати прискорення реалізації вже прийнятих постанов та планів.

Підсумки круглого столу від Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України

Довідкова інформація: Круглий стіл проводила громадська організація «Агенція європейських інновацій» заходом проекту «Адвокація проєвропейських змін в національній інноваційній політиці», який виконується за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Новини

найближчі події

129 запросов за 0,490 секунд.