«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

18-11-2018
Наука та технології

Коли Україна приєднається до цифрового ринку ЄС?

16 листопада у м. Києві відбувся «Форум цифрового розвитку України», в якому взяли участь близько 120 представників органів влади, громадськості, науки та освіти, провідних компаній у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, електронної торгівлі, електронної медицини тощо. Вони обговорили перспективи гармонізації цифрового ринку України з ЄС та країнами Східного партнерства. Мова йшла про можливість електронної торгівлі з країнами Східного партнерства та ЄС, взаємне визнання цифрових підписів, доступ до європейських електронних послуг, зокрема, у сфері медицини, освіти та науки.

Під час заходу Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції презентував проект Стратегії інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС. У свою чергу експерти від громадськості представили аналітичний звіт «Проблеми та перспективи гармонізації цифрового ринку України з ринками ЄС та країн СхП».

Андрій Бірюков, радник Першого віце-прем’єр-міністра  — Міністра економічного розвитку і торгівлі України, розповів про перспективи реалізації Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018–2020 рр. Валерій Фіщук, співголова ІТ-комітету Американської торгівельної палати, менеджер з розвитку бізнесу Cisco, наголосив на важливості розвитку внутрішнього цифрового ринку України, «щоб місцевий бізнес спочатку навчився працювати один з одним у  цифровому режимі, але при цьому вже зараз потрібно поступово закладати в інфраструктури та цифрові платформи стандарти цифрового ринку ЄС». Живицький Дмитро (Сумська ОДА) та Сергій Лобойко (Центр розвитку інновацій) розповіли про успіхи цифровізації на регіональному рівні.

Своїми коментарями щодо проекту Стратегії інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС поділилися Нелі Ковалишин (Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції), Ірина Шостак, Віталій Карлаш, Юлія Зайченко, Олександр Козлов, Ульяна Горошко (Міністерство юстиції України). Юрій Козлов (ДП «Національні інформаційні системи») повідомив, що на 2019 рік заплановане укладання міжнародної угоди про визнання українських електронних цифрових підписів.

Вілма Місіуконене, провідний фахівець ЄС у сфері розвитку цифрової економіки, розповіла про досвід Литви та надала низку рекомендацій для України: «Україна входить у  «перший ешелон» країн, які впроваджують принципи єдиного цифрового ринку . Для успішного впровадження принципів цифрової економіки має бути ефективний діалог як з боку держави, так і з боку громадянського суспільства й бізнесу, в центрі якого має бути людина і її проблеми». Ірина Кучма (OpenAIRE) розповіла про європейську інфраструктуру даних, учасники форуму мали змогу першими побачити портал, що буде запущений під час офіційного «запуску» Європейської хмари відкритої науки 23 листопада.

Андрій Набок (Державне агентство з питань електронного урядування України) розповів про розробку Національного Плану широкосмугового доступу (ШСД), а Денис Захаренко презентував результати власного дослідження ПАТ “Укртелеком” проникнення Інтернету в Україні та пропозиції щодо подолання “цифрового розриву”. Оксана Комардіна презентувала розробку Lifecell Mobile ID. Ольга Большакова (керівник Центру адвокації та лобіювання Незалежної Асоціації мовників) розповіла про перехід до цифрового мовлення і про переспективи появи “цифрового дивіденду”, але тільки після виборів.

Олександр Юрчак, генеральний директор АППАУ, повідомив про те що вже сформована Стратегія розвитку Індустрії 4.0 в Україні і її необхідно узгодити з проектом нової Стратегії інноваційного розвитку України до 2030 року, про яку розповів Микола Вольвач (Директорату інновацій МОН України) Кобець Віктор (ДІФКУ) окреслив можливості нової грантової програми для стимулювання винахідників. Андрій Мелащенко та Олександр Скороход розповіли про ініціативи та дослідження в Національній академії наук України. Анастасія Халєєва та Андрій Сучик (МОЗ) зазначили, що до 2020 року може бути запроваджений пілотний проект транскордонного співробітництва систем електронного здоров’я з країнами ЄС та Східного партнерства.

«Вже розробляється проект закону України «Про освіту дорослих», де мають бути закладені законодавчі основи для створення системи розвитку цифрових компетенцій населення України віком від 14-ти років до глибокої старості» – повідомив Ігор Балуба, керівник відповідної експертної групи МОН. Тетяна Нанаєва (голова Експертно-консультативного комітету з цифрових технологій в освіті при МОН) наголосила на важливості шкидкого застосування європейського фреймворка Digital Competence 2.1.

Завершився форум ухваленням резолюції у  якій учасники форуму підтримали євроінтеграційний вектор цифрового розвитку України та ініціативу Уряду щодо розробки Стратегії інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС. У той же час для переходу до практичних результативних дій у всіх сферах цифрової гармонізації в Україні запропоновано конкретний перелік стратегічних документів,  та першочергових пілотних транскордонних проектів, а також  скоординувати дії в напрямі гармонізації цифрових ринків з ЄС та країнами Східного партнерства на урядовому рівні, зокрема посилити співпрацю Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції з Координаційною радою з розвитку цифрової економіки та суспільства.

Форум цифрового розвитку України. Частина 1

Форум цифрового розвитку України.http://i-ua.tv/index.php?newsid=1458710.30 – 11.00 Відкриття. Вітальне слово.11.00 – 12.00 Досягнення та виклики у процесі розвитку цифрової економіки та суспільства України.12.00 – 13.20 Європейський вектор цифрового розвитку України

Опубліковано Я-UA П'ятниця, 16 листопад 2018 р.

Форум цифрового розвитку України. Частина 2

Форум цифрового розвитку України.http://i-ua.tv/index.php?newsid=14587Тематичні панельні дискусії за напрямами гармонізації цифрових ринків. Підведення підсумків та ухвалення резолюції Форуму.

Опубліковано Я-UA П'ятниця, 16 листопад 2018 р.

Форум відбувся за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження». Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Організатори: ГС «Центр розвитку інновацій» та Національний університет «Києво-Могилянська академія» у партнерстві з організаціями проєвропейських громадських платформ (Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства).

Новини

найближчі події

18 Грудня
Наука та технології

Міністерство освіти та науки України, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16.

Круглий стіл «Першочергові заходи для розвитку інноваційної сфери в Україні»

140 запросов за 0,504 секунд.