«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

03-12-2018
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Безпека

«Інтерньюз-Україна» презентувала в Києві рекомендації щодо боротьби з кремлівською пропагандою

30 листопада в інформаційній агенції УНІАН  відбулась презентація видання «Приборкати Гідру: Як протистояти інформаційній агресії Кремля?». Дослідження проведене групою експертів у сфері інформації та опубліковане ГО «Інтерньюз-Україна». У ньому розкриваються методи протистояння інформаційній війні на основі українського досвіду боротьби з російською пропагандою. Автори взяли до уваги й міжнародний досвід, провівши інтерв’ю з експертами з різних країн. Видання опубліковане українською та англійською мовами.

«Поняття влади, впливу і війни є менш лінійними, ніж раніше, і передбачають залучення багатьох сфер: економіки, дипломатії, культурного впливу, енергетики та інформації. З огляду на це, проблема сьогодні полягає в тому, як здійснити систематичні кроки для відповіді на російську інформаційну війну,» зауважив Володимир Єрмоленко, директор європейських проектів ГО «Інтерньюз-Україна».

Стратегія Росії є гібридною та гнучкою, має безліч облич та безліч вимірів. Вона має унікальну здатність мімікрувати під форми демократичних наративів та інструментів, і навіть під національні наративи. Вона використовує демократію проти неї самої. І саме це робить її такою унікальною, а боротьбу проти неї — такою складною.

Рекомендації експертів передбачають такі основні дії:

  1. Краще усвідомлення загроз.
  2. Посилення прозорості медійної сфери і соціальних мереж. Публічна ідентифікація агентів
    інформаційного впливу.
  3. Посилення прозорості політичних та інформаційних кампаній.
  4. Розробка нової законодавчої бази щодо питань дезінформації та мови ворожнечі.
  5. Координація органів державної влади та інституцій громадянського суспільства.
  6. «Перекривання кисню» агентам зловмисних впливів.
  7. Зміцнення демократичних наративів.
  8. Розвиток медіаграмотності.

Експертна група дослідження — Роман Шутов (Фонд підтримки креативного контенту), Тетяна Попова (ГО «Інформаційна безпека»), Ігор Соловей (LB.ua), Катерина Крук (StopFake/Kremlin Watch), Віталій Мороз (DSS 380, ГО «Інтерньюз-Україна») та Павло Бєлоусов (DSS 380, ГО «Інтерньюз-Україна»). Ініціативна група ГО «Інтерньюз-Україна» — Андрій Кулаков, Володимир Єрмоленко та Віталій Рибак. Видання вже було презентовано для закордонних аудиторій: у Європейській службі зовнішньої діяльності та Представництві Чехії у Європейському Союзі (Брюссель), для інституцій та експертів Німеччини (Берлін), а також для журналістів та експертів, об’єднаних мережею UkraineWorld.

НАЖИВО. ПРОТИСТОЯННЯ ІНФОРМАЦІЙНІЙ ВІЙНІ

Опубліковано 4 КАНАЛ Пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до Віталія Рибака, координатора проекту: +38(063) 130-57-56 або email vrybak@internews.ua

Публікація «Приборкати Гідру: Як протистояти інформаційній агресії Кремля?» була підготовлена ГО «Інтерньюз-Україна» у межах проекту «Як боротися з пропагандою: розробка стратегічних рекомендацій протистояння російській інформаційній війні» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Новини

найближчі події

131 запросов за 0,331 секунд.