«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

17-10-2019
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
iconНавчання
Енергетика

Національний екологічний центр України посприяв збалансованому розвитку гідроенергетики

У 2016 році Кабмін затвердив Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Плюси, начебто, очевидні – споживання палива зменшитись, а разом із ним шкода довкіллю. Для досягнення цих цілей програма передбачала будівництво резонансних об’єктів – Дністровської ГАЕС (1-3 черга), Канівської ГАЕС, Ташлицької ГАЕС, підняття рівня Олександрійського водосховища тощо.

Екологи били на сполох через потенційну шкоду навколишньому середовищу та природно-заповідному фонду України. Наприклад, підняття рівня води в Олександрівському водосховищі загрожувало затопленням острову Гардовий, сучасна назва – Клепаний.

Аби гідроенергетика України розвивалась, як і в країнах ЄС – із дотриманням європейських стандартів, ми підтримали у 2018 р. проект Національного екологічного центру України (НЕЦУ) «Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів».

Експерти проекту підготували аналітичні документи, де проаналізовано, як мала би розвиватися гідроенергетика з урахуванням євроінтеграційних процесів. Передусім вона має включати засади збалансованого розвитку, на яких стоїть Європейський Союз. Список публікацій:

📘 «Принципи збалансованого розвитку гідроенергетики»
📘 «Гідроенергетичний потенціал річок України: розвінчання міфів»
📘 «Інструменти громадянського суспільства у прийнятті рішень щодо розвитку гідроенергетики»
📘 «Гідроенергетика в енергетичній політиці Європейського Союзу»

Експерти громадської організації тісно співпрацювали з комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики. Разом з комітетом та із залученням представників громад, де заплановані нові об’єкти, було напрацьовано рішення про звернення до Уряду щодо відмови чи перегляду Програми розвитку гідроенергетики. Організації також вдалося отримати рішення комітету про необхідності проведення стратегічної екологічної оцінки (СЕО) Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року.

НЕЦУ також провели семінари для 190 учасників у Києві, Чернівцях і Миколаєві, де розповіли, як громадськості ефективно брати участь у прийнятті рішень щодо розвитку гідроенергетики. Разом з учасниками експерти НЕЦУ сформували звернення до органів влади щодо розвитку гідроенергетики в Україні.

Паралельно в рамках проекту експерти надавали консультації громаді у м. Первомайське. Зрештою, міськрада Первомайську звернулась до Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-Міністра із запереченням щодо підняття рівня Олександрівського водосховища.

Проект «Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів» було впроваджено Національним екологічним центром України за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заходах, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Новини

найближчі події

131 запросов за 0,492 секунд.