«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

12-11-2018
iconНавчання
Довкілля

Новий проект ЕПЛ посилить спроможність громадськості брати участь у процедурах СЕО та ОВД

МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) розпочинає новий проект «Активізація європейських екологічних процедур ОВД та СЕО в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія».

У 2017 році в Україні було запроваджено процедуру оцінки впливу на довкілля (ОВД). Вона дозволяє попередити  завдання шкоди довкіллю внаслідок діяльності, яка може мати значний негативний вплив. Вагома роль у цій процедурі відводиться громадськості. Однак, рік застосування закону про ОВД показав певні прогалини, які потребують виправлення, особливо у сфері інформування громадськості про саму процедуру ОВД та способи участі у ній. Крім того, у жовтні 2018 вступив в силу Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО), процедури участі громадськості в якій дещо відмінні від тих, що в ОВД, і є зовсім новим як для громадськості, так і для органів влади. Саме тому важливо вести широку роз’яснювальну роботу і надавати консультативну допомогу для досягнення взаєморозуміння і співпраці між громадськістю та органами влади заради забезпечення сталого, екологічно безпечного розвитку, на що і буде спрямовано новий проект.

У рамках проекту МБО «Екологія-Право-Людина» проведе 4 тренінги з ОВД та СЕО для представників громадськості та органів місцевого самоврядування, включаючи об’єднані територіальні громади. Організація також надаватиме інформаційний супровід громадськості щодо участі у СЕО, ОВД за допомогою консультацій, інформаційних листівок та ведення дайджестів про ці процедури. Проект також передбачає проведення аналізу практичних проблем  застосування процедур СЕО та ОВД, на основі чого буде підготовлено аналітичний документ із пропонованими рішеннями виявлених проблем. Реалізація проекту відбуватиметься з листопада 2018 по липень 2019 року.

За результатами реалізації проекту очікується підвищити спроможність громадськості брати участь у процедурах ОВД та СЕО, забезпечити інтеграцію екологічної складової у різні сфери суспільного життя, покращити рівень гарантування екологічної безпеки громадянам України та підвищити міжнародний імідж держави.

МБО «Екологія-Право-Людина» реалізовуватиме проект під егідою двох проєвропейських громадських платформ – Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

За детальною інформацією просимо звертатися за контактами:

Наталія Куць, керівник проекту «Активізація європейських екологічних процедур ОВД та СЕО в Україні»

+380 32 225 76 82, natalia.kuts1@gmail.com

 

Довідково:

Процедура ОВД спрямована на охорону довкілля, забезпечення екологічної безпеки, раціональне використання і відтворення природних ресурсів у процесі прийняття рішень щодо провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля. Процедура ОВД передбачає, що рішення про провадження планованої діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, приймається з урахуванням наслідків для довкілля, а також державних, громадських та приватних інтересів. Процедура СЕО спрямована на забезпечення сталого розвитку держави. Це передбачає забезпечення охорони довкілля, безпеки життєдіяльності населення та охорони його здоров’я, інтегрування екологічних вимог під час розроблення та затвердження документів державного планування.

Матеріали, опубліковані в рамках проекту, та проведені заходи є виключною відповідальністю  МБО «Екологія-Право-Людина» та необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу або Міжнародного фонду «Відродження».

Новини

найближчі події

129 запросов за 0,217 секунд.