«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

26-03-2019
iconНавчання
Малий та середній бізнес
Фінансова допомога ЄС

Підприємці Рівненщини вчилися користуватися європейськими фінансовими інструментами

Дрібне фермерство – це майбутнє українського села, запорука його порятунку та успішного розвитку.  Ці меседжі сьогодні часто лунають в експертному, громадському та політичному середовищі, коли мова заходить про розвиток сільських територій та аграрного сектору. Але як все це втілити в життя? Одним з реальних інструментів підтримки дрібного підприємництва є фінансова допомога з боку країн Європейського Союзу. Однак більшості вітчизняних аграріїв про неї відомо за принципом: «Чули дзвін, та не знаємо, де він».

Виправити цю ситуацію намагаються експерти Сіверського інституту регіональних досліджень, які 22-23 березня провели у Рівному семінар «Європейські інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу України». Він є другим в серії семінарів, що проводяться  у рамках проекту «Використання європейських фінансових інструментів для розвитку агропромислового сектору (МСП) України», який в свою чергу реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».

Насамперед порівнювалися підходи, що діють в європейській та українській політиці стосовно підтримки підприємництва; аналізувалися відповідні загрози і виклики для МСП України та з’ясовувалося, що саме заважає українському МСП скористатися європейською фінансовою допомогою.  На думку учасників, основні перепони – це необізнаність, невміння правильно оформити проектну заявку, відсутність особистих лідерських якостей і, в той же час, замала кількість програм з підтримки бізнесу, недосконалість вітчизняного законодавства. Керівник проекту Людмила Чабак наголосила, що пошук європейських джерел фінансування вимагає активності та чіткої мотивації від представників  МСП. Розмова також стосувалася можливостей щодо навчання та отримання інформації про започаткування та розвиток бізнесу, запровадження інновацій та пошук партнерів. А це – фінансові установи, фонди та програми, за якими надаються кредити та гранти на розвиток МСП, можлива допомога від громадських організацій та дорадчих служб щодо підготовки проектних пропозицій та ін.

У форматі тренінгу учасники зустрічі відпрацьовували алгоритм кроків в отриманні «європейських» грантів та кредитів, вчилися формувати бізнес-ідеї та проектні заявки з врахуванням відповідних вимог грантодавців та опанували вміння презентації власної справи, продукції тощо. Знайомство з реальними історіями успіху українських підприємців, що змогли скористатися європейською фінансовою допомогою, сприяло подоланню міфів щодо її недоступності та спонукало присутніх на семінарі повірити у власні сили.

Під час семінару була презентована брошура з інфографікою «Європейські інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу», яка напередодні вийшла друком в Чернігові. В ній висвітлені можливості, що надають країни ЄС для розвитку агропромислового сектору, представлена інформація про фінансові організації, діючі програми та основні вимоги щодо отримання «європейських» грантів та кредитів представниками МСП.

В обговоренні взяли участь представники фермерських господарств Рівненщини, Державного навчального закладу «Рівненський обласний навчальний центр АПК», Департаменту АПР Рівненської ОДА, громадських організацій, а також гості з сусідніх областей, яких зацікавила тема семінару (зокрема,  заступник Конотопського міського голови, керівник ГО з Кременчука, Полтавської обл.). Наступні заходи в рамках проекту будуть проведені  в містах Харкові, Чернівцях та Миколаєві. 

Семінар проводився в рамках проекту «Використання європейських фінансових інструментів для розвитку агропромислового сектору (МСП) України», який реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень за фінансової підтримки Європейського Союзу та  Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна–ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Новини

найближчі події

129 запросов за 0,227 секунд.