«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

18-10-2018
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Соціальна політика

«Підвищення заробітної плати уповільнить еміграцію українців» – Профспілка

Сьогодні перед Україною постало питання збереження трудового потенціалу і врегулювання співвідношення імміграційних та еміграційних потоків. За різними оцінками, за кордоном постійно перебуває більше 3 мільйонів українських трудових мігрантів. Угода про асоціацію України з ЄС надала додатковий поштовх для відкриття ринку праці європейських країн багатьом українцям. Однак, трудова міграція з України, яка є частиною наслідків процесу інтеграції країни в європейський ринок праці, проходили всі країни ЄС. Однією з основних сфер в ЄС, де зайняті працівники-мігранти з України, є будівництво. До таких висновків дійшла Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України в дослідженні «Вплив трудової міграції українських працівників на ринки праці України і ЄС (на прикладі будівельників)», яке було презентовано 17 жовтня 2018 р. в м. Київ на однойменній конференції.

«Ключовим вирішенням питання трудової міграції з України є підвищення заробітної плати» – зазначив під час конференції Василь Андреєв, Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

«Сьогодні перед Україною постало важливе завдання – адаптувати до національних умов загальну європейську політику управління міграційними процесами і зробити прозорим ринок праці» – додав Олег Борисов, експерт з питань зайнятості і трудової міграції Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

 

Водночас, за словами Постан Ліліани, Інститут праці (Республіка Молдова), «Міграцію, як закономірне суспільству явище, неможливо попередити та ліквідувати. Нагальна потреба сьогодення – розробка ефективних механізмів та інструментів її регулювання».

«Основним фактором для трудової міграції з Молдови і Грузії, як для України – є фактор економічного порядку: низька заробітна плата і відсутність зайнятості», зазначила Маріна Куртанідзе, Профспілка працівників будівельної індустрії і будівельної промисловості (Грузія).

Спираючись на досвід європейських профспілок у забезпеченні законності трудових прав і соціального забезпечення українських трудових мігрантів в ЄС, Україні необхідно впроваджувати систему спільного діалогу в питанні трудової міграції українців із залученням національних профспілок, організацій роботодавців і організацій громадянського суспільства. Такий підхід сприятиме євроінтеграційному процесу України.

«Необхідно активізувати співробітництво соціальних партнерів і органів соціального діалогу, організацій громадянського суспільства щодо врегулювання питань трудової міграції, зайнятості, безпечних умов праці» –  зазначив Девід Фернхед, представник Шведської профспілки електриків – Elektrikerna, під час свого виступу.

Презентація: «Вплив трудової міграції українських працівників на ринки праці України і ЄС (на прикладі будівельників)»

Довідкова інформація: Конференція проходила за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Новини
139 запросов за 0,504 секунд.