«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

24-10-2019
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
iconНавчання
Довкілля

Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» розповів про європейські екологічні практики

Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалась наблизити своє екологічне законодавство до 29 директив і регламентів ЄС. Відтак, просування реформ у сфері довкілля потребує значної аналітичної та адвокаційної роботи.

Для вирішення цих задач з 2017 по 2019 рік проект «Громадська синергія» підтримав 2 проекти Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля».

  1. Сприяння європейським реформам у сфері довкілля і зміни клімату в Україні
  2. Від Угоди про асоціацію до успішних практик: охорона довкілля в дії 

У 2019 році ГО провела всеукраїнський Форум успішних практик, який зібрав понад 150 учасників. Вони розповіли, як на практиці втілюють Угоду про асоціацію, навіть у тих сферах, де ще немає відповідного українського законодавства. Багато небайдужих до довкілля громадян знайшли один одного і тепер спільно працюють над вирішенням різних екологічних проблем, як-от сортування сміття чи громадський моніторинг якості атмосферного повітря. А ще організація провела еко-марафон, де розповіла, про українські ноу-хау у захисті довкілля – технологію створення паперу із опалого дубового листя; кріоакустичний метод утилізації відпрацьованих шин; або роботизовану лабораторію для моніторингу безпечності Дніпра. І це далеко не всі приклади.

Також до Форуму було підготовлено 8 брошур, які пояснюють законодавство, що має впровадити Україна, користь від цього для країни та що можуть зробити звичайні громадяни, аби покращити ситуацію з відходами, якістю повітря, води тощо. Тепер екологічні організації використовують ці публікації для роботи на місцях з громадянами, щоб пояснити важливість впровадження європейського законодавства.

Ось що каже про брошури одна із екоактивісток: «подача чудова – коротко і ясно. Те, що треба на загал. Я знаю, як важко буває видати у зрозумілій формі наукові та політичні речі. Це саме той випадок – розмита, неясна, заумна та затаскана у недобросовісних політиків Угода про асоціацію завдяки вам набуває зрозумілих, логічних та осяжних форм. І найголовніше – це вплив УА на кожного з нас»

Крім того, експерти проектів випустили 6 аналітичних вузькогалузевих документів:
📗 Імплементація екологічних зобов’язань в умовах дерегуляції в Європейському Союзі: досвід кращих практик для України
📗 Кліматична дипломатія ЄС: висновки та рекомендації для України
📗 Екологічні питання у торговельній політиці ЄС та України: шлях до сталого розвитку
📗 Перевірка доцільності пташиної та оселищної директив: уроки для України
📗 Екологічна відповідальність: досвід ЄС та можливості для України
📗 Європейська система торгівлі викидами та перспективи впровадження системи торгівлі викидами в Україні

Ці матеріали обговорювались на 3 круглих столах за участі понад 100 учасників – екологів та представників влади.

А ще, Ресурсно-аналітичний центр наповнював медійний простір євроінтеграційними новинами про екологічну та кліматичну політику і право ЄС. За два роки організація випустила 19 дайджестів, які розповідали про екологічні новини з ЄС та кращі практики із захисту довкілля.

З усіма матеріалами проектів можна ознайомитись за посиланнями:

  1. Сприяння європейським реформам у сфері довкілля і зміни клімату в Україні
  2. Від Угоди про асоціацію до успішних практик: охорона довкілля в дії 

Ці проекти було впроваджено Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заходах, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Новини

найближчі події

131 запросов за 0,504 секунд.