«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

01-08-2017
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Довкілля
Енергетика

Семінар «Урядова Програма розвитку гідроенергетики до 2026 року проблеми, загрози для довкілля та людей, слово громадськості»

13–14 липня в стінах Національного авіаційного університету відбувся семінар «Урядова Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року – проблеми, загрози для довкілля та людей, слово громадськості», організований Національним екологічним центром України в рамках проекту «Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів»

Метою проекту «Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів», що реалізує Національний екологічний центр України, є залучення громадськості до реалізації реформ в енергетичній сфері шляхом використання інструментів, передбачених Угодою про асоціацію. Проект реалізується під егідою платформ громадянського суспільства – Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, і фінансується Європейським Союзом та Міжнародним фондом «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».

Тематика семінару була присвячена проблематиці побудови великих гідроенергетичних об’єктів на річках України, які передбачено Програмою розвитку гідроенергетики. Семінар зібрав широке коло зацікавлених осіб – представників громадських організацій, експертів та науковців із різних галузей (екології, географії, кліматології, біології, енергетики), представників місцевих громад, землі яких потрапляють в зону впливу запланованої діяльності. З вітальним словом до учасників семінару звернувся в.о. ректора Національного авіаційного університету професор Володимир Ісаєнко. Він акцентував увагу на сучасних проблемах негативного впливу людської діяльності на довкілля та наголосив на важливості семінару в розрізі залучення громадськості до вирішення екологічних проблем.

Учасниками семінару були порушено та розглянуто широке коло питань пов’язаних із необхідними змінами, які мають відбутися в вітчизняній гідроенергетиці враховуючи виклики які стоять перед Україною, в тому числі пов’язані із європейською інтеграцією. Серед них:

  • механізм підготовки та ухвалення державних рішень щодо розвитку енергетики та інструментів долучення громадськості з врахуванням положень Угоди про асоціацію;
  • збереження та відновлення головних річок України в умовах змін клімату та антропічного стресу;
  • довкільні та техногенні ризики будівництва окремих гідроенергетичних об’єктів;
  • принципи сталого розвитку гідроенергетики та перспективи їх впровадження в Україні тощо.

Учасники семінару відмітили, що реалізація Програми розвитку гідроенергетики загрожує остаточним знищенням найбільших річок України – Дніпра, Південного Бугу, Дністра і їхніх басейнів, незліченної кількості природних, культурно-історичних пам’яток українського народу, викличе примусове переселення тисяч людей, вкрай загострить і так складну ситуацію із постачанням питної води в країні. Гідроенергетика в Україні має розвиватися із врахуванням громадської думки, на принципах публічності, прозорості та екозбалансованості, із використанням кращих технологій та врахуванням європейського досвіду, інструментів передбачених Угодою про асоціацію.

Учасники конференції взяли участь у прес-конференції, яка відбулася в інформаційному агентстві УНІАН, де висвітлили найбільш гострі проблеми потенційного будівництва ГЕС та ГАЕС. Було наголошено, що планування будівництва відбувається без врахування думки громадськості та експертного обговорення, підкреслено необхідність підвищення енергоефективності та енергозбереження, переорієнтації української енергетики на відновлювальні, довкільно дружні джерела енергетики (перш за все сонця і вітру) та інноваційні технології зберігання енергії.

Семінар було завершено підведенням підсумків та прийняттям резолюції, ознайомитись з якою можна за цим посиланням: Resolution.

Новини

найближчі події

129 запросов за 0,880 секунд.