«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

29-03-2019
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Безпека

У Києві презентували результати моніторингу щодо співробітництва України та ЄС у сфері безпеки

29 березня Інститут Євро-Атлантичного співробітництва презентував в Укрінформі аналітичний звіт “Громадський моніторинг співпраці України та Європейського Союзу у сфері безпеки”.

Під час презентації, політичний аналітик Інституту Костянтин Федоренко розповів, що дослідження було підготовлено в рамках проекту “Громадський моніторинг співпраці України та ЄС у безпековій сфері”. Він спрямований на те, щоб оцінити поточню ситуацію у цій сфері, вплинути на українські органи влади та, як результат, покращити стан справ у безпековому вимірі.

Зокрема, Костянтин Федоренко зауважив, що в українському інформаційному просторі бракує інформації про безпекове співробітництво між Україною та Європейським Союзом, а також – між Україною та окремими країнами-членами ЄС, тому дослідження “має заповнити ці прогалини”.

“Не можу сказати, що військове співробітництво з Європейським Союзом є дуже потужним та дуже успішним, як у НАТО. Але воно започатковане, розвивається, разом з тим – потребує певного правильного розуміння, фінансування, визначення такої собі прагматичної кількості залучення до цього…”, – наголосив військовий аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій.

За словами незалежного військового експерта Леоніда Полякова, “у сфері військово-технічного співробітництва не лише з Європейським Союзом, а взагалі, у нас так само назріла необхідність систематизації правового поля”.

“Незважаючи на те, що Україні все ж таки вдалося зберегти суттєвий науково-технічний потенціал, незважаючи на те, що в оборонний бюджет почали вкладати більш значні суми на закупівлю озброєння, але загалом ситуація як у правовому полі, на жаль, так поки що і у фінансовому, бо ці кошти не настільки значні, щоб зацікавити більш провідних виробників озброєння, все ще нагадує клаптикову ковдру. Тому що немає закону про військово-технічне співробітництво, і в нас для іноземних компаній діють одні правила, для вітчизняних державних — інші, а для вітчизняних приватних — ще інші”, – вважає Поляков.

Як зазначили експерти, моніторинг проводився на основі відкритих даних, отриманих від українських державних установ.

Звіт підготовлений Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках грантового компоненту проекту “Громадська синергія” під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Відео з прес-конференції:

Новини

найближчі події

132 запросов за 0,237 секунд.