«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

20-03-2018
iconНавчання
Довкілля

У Львові пройшов тренінг для тренерів з оцінки впливу для довкілля

14-15 березня 2018 року Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) провела тренінг для тренерів з оцінки впливу на довкілля у місті Львів у рамках проекту «Громадське стимулювання запуску європейської процедури оцінки впливу на довкілля» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та проекту Громадська синергія, що фінансується Європейським Союзом.

На захід зареєструвалося понад 100 представників екологічних неурядових організацій та громадськості з Київської, Харківської, Львівської, Тернопільської, Одеської, Івано-Франківської та інших областей України; 35 з них було обрано для участі у тренінгу з метою висвітлення основних моментів процедури оцінки впливу на довкілля (далі – ОВД) для подальшої передачі учасниками отриманих знань у областях.

Протягом тренінгу учасникам була представлена інформація про види екологічних оцінок та їхнє співвідношення, про сферу охоплення та етапи процедури оцінки впливу на довкілля, про участь громадськості у процедурі ОВД. Під час розгляду кожного з блоків програми тренінгу та етапів ОВД учасники виконували практичні завдання, завдяки чому закріплювали отримані знання на конкретних прикладах із практики.

Завдяки цьому тренінгу, учасники не лише засвоїли презентовану інформацію, але й отримали методичні рекомендації та матеріали для подальшої передачі учасниками отриманих знань з процедури ОВД зацікавленим сторонам у своїх регіонах.

 

Додаткова інформація:

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» вводить сучасну прогресивну та ефективну процедуру оцінки впливу на довкілля (надалі – ОВД) на заміну радянського інституту державної екологічної експертизи. Основна ідея ОВД полягає у тому, що в процесі прийняття рішення щодо погодження певної діяльності, що може спричинити негативний вплив на довкілля, відповідальний орган отримує повну інформацію про такий вплив. Відтак, є можливість врахувати екологічні інтереси поряд із економічними та соціальним, і, таким чином, прийняти поінформоване, збалансоване і відповідальне рішення. Одним із обов’язкових джерел надходження такої інформації є громадське обговорення, протягом якого представники громадськості мають можливість подавати будь-які зауваження і пропозиції до планованої діяльності. Така система, по-перше, зобов’язує державні структури оцінювати екологічні наслідки поряд із економічними та соціальними вигодами від реалізації проекту, і, по-друге, зосереджена на попередженні (уникненні, зменшенні чи компенсації) негативного впливу на довкілля ще на стадії розгляду проекту дозвільним органом.

За детальною інформацією звертайтеся:

Єлизавета Алексєєва, керівник інформаційно-аналітичного відділу ЕПЛ

Наталія Куць, юрисконсульт, аналітик ЕПЛ

Софія Шутяк, провідний юрисконсульт, адвокат ЕПЛ

Email: office@ epl.org.ua, тел.: (032) 225 76 82

Завантажити прес-реліз

 

Новини

найближчі події

131 запросов за 0,573 секунд.