«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

15-03-2018
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Міграційна політика/Мобільність

У Миколаєві обговорили питання трудової міграції будівельників та умови їх праці в Україні і країнах ЄС

15 березня 2018 р. в м. Миколаїв Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України провела круглий стіл: «Робота будівельників за кордоном. Умови праці для українців в країнах ЄС». Участь у заході взяли представники Миколаївського обласного центру зайнятості, відділення Національної служби посередництва і примирення, будівельних підприємств, Миколаївського будівельного коледжу КНУБА, Профспілки будівельників з Києва, Миколаєва і Луцька, експерти та ЗМІ.

Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України представила дані про: стан ринку праці в Україні та Миколаївській області (будівельна галузь); умови працевлаштування українців за кордоном; ключові сфери праці в країнах ЄС, які обирають українці; порушення їхніх трудових прав.

Під час дискусії, керівники будівельних підприємств зазначили, що значний розрив оплати праці в Україні і за кордоном спонукає українських будівельників до трудової міграції. В той час як розмір погодинної заробітної плати в Україні складає 22,41 гривні (станом на січень 2018р.), то в країнах ЄС мінімальна погодинна зарплата для некваліфікованої праці складає від 2.32 EUR (71грн. 28коп.) до 19.92 EUR (645грн. 40коп.). Ще одна проблема – відсутність у Миколаївській області постійної легальної зайнятості серед працівників в будівельній сфері. Відтак, все більше трудових мігрантів-будівельників з України обирають працю в таких країнах, як Польща, Німеччина, Італія, Іспанія, Чехія, Угорщина, Словаччина, Португалія, Фінляндія та інші.15

Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв під час свого виступу зазначив, що зменшення частки нелегально працюючих українців, як на батьківщині так і за кордоном, повинно мати пріоритетну важливість. Він звернув увагу учасників на заробітну плату будівельників в Україні, відтік будівельних кадрів за кордон, роль соціального діалогу у вирішенні нагальних проблем трудової міграції, актуальність дотримання трудових прав працівників-мігрантів, а також важливість аналізу впливу трудової міграції українських працівників на ринки праці України і ЄС (на прикладі будівельників).

Презентація для заходу: Presentation

Телевізійний сюжет про круглий стіл:

Довідкова інформація: Круглий стіл організовано в рамках проекту «Вплив трудової міграції українських працівників на ринки праці України і ЄС (на прикладі будівельників)» за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Новини

найближчі події

129 запросов за 0,715 секунд.