«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

01-03-2019
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Східне партнерство
Угода про асоціацію

У ЄС високо оцінили аналітику українських громадських експертів

25-27 лютого представники проекту «Громадська синергія», а також проєвропейських громадських платформ УНП ФГС СхП та УС ПГС провели низку зустрічей в Брюсселі та Берліні з українськими та європейськими експертами і високопосадовцями, де презентували останні аналітичні напрацювання українських експертів у сфері європейської інтеграції.

25 лютого українська делегація взяла участь в «4-ій Українській Лабораторії в Брюсселі» – щорічному заході Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі, який збирає посадовців та експертів ЄС та України. Цього року на Лабораторії обговорювались вибори в Україні та ЄС та порядок денний двосторонніх відносин на 2019 рік. Захід став гарною нагодою представити аналітичний звіт «Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС» (укр., англ.), підготовлений Європейською програмою Міжнародного фонду «Відродження» із залученням експертів Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та інших незалежних експертів.

«Багато хто говорить про Угоду про асоціацію, не прочитавши її, або не зрозумівши, що прочитав. Наш звіт допомагає зрозуміти, що це Угода про економічну інтеграцію, яка передбачає не лише «домашнє завдання» для України, але і те, що має відбуватися після його виконання – рішення ЄС про інтеграцію України до Внутрішнього Ринку ЄС у 14 секторах. У нашому звіті ми детально аналізуємо деякі з них і показуємо, що наразі результати виконання різні – десь Україна відстає з «домашнім завданням», а десь насправді його виконала, і сьогодні ЄС ще вагається перед тим, як прийняти відповідні рішення. Так чи інакше, на найближчу перспективу виконання Угоди має бути пріоритетним завданням для уряду, парламенту і президента, незалежно від того, хто виграє вибори» – розповів Дмитро Шульга, керівник проекту «Громадська синергія», під час «ярмарки ідей громадянського суспільства» – неформальної частини Лабораторії.

26 лютого українські експерти презентували цей аналітичний звіт в Open Society European Policy Institute (Брюссель) для брюссельського експертного середовища, яка високо оцінила цю публікацію. «Ця доповідь продемонструвала дуже високий рівень експертизи українського громадянського суспільства» – зазначив під час презентації дослідження Майкл Емерсон, асоційований старший науковий дослідник Центру європейських політичних досліджень (CEPS).

27 лютого аналітичний звіт «Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС» був презентований в Берліні для німецького експертного середовища у рамках українсько-німецького експертного діалогу, що його провадять Міжнародний фонд «Відродження» і Німецьке товариство зовнішньої політики (DGAP). Доповідь викликала великий інтерес, адже, як визнали німецькі експерти, зовнішній політиці Німеччини досі бракує стратегічного бачення розвитку Східного партнерства.

Також, під час поїздки до Брюсселя представники від УС ПГС та УНП ФГС СхП представили 4 тематичні аналітичні записки, підготовлені у 2018 році та оновлені станом на 2019 рік. Вони стосувалися впровадження Україною євроінтеграційних реформ у сфері науки й технологій, навчання дорослих, підвищення доходів українців та впливу трудової міграції українських працівників на ринки праці України і ЄС:

  1. European integration reforms in the field of science and innovation in Ukraine 
  2. What adult learning policy should be in Ukraine? 
  3. How can Ukraine achieve an increase in the real labor income level of working citizens? 
  4. The impact of Ukrainian labour migration on labour markets in Ukraine and the EU (a Case Study of Construction Workers) 
Новини
140 запросов за 0,496 секунд.