«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

27-02-2018
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Міграційна політика/Мобільність

В Чернігові обговорили проблеми трудової міграції і захисту прав трудових мігрантів в будівельній сфері

19 лютого 2018 р. у м. Чернігів Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України провела обговорення вітчизняних проблем трудової міграції в рамках проекту «Вплив трудової міграції українських працівників на ринки праці України і ЄС (на прикладі будівельників)», який виконується за підтримки «Громадської синергії». Представники профспілки розповіли про мету та завдання проекту, актуальність вирішення проблеми використання найманої праці трудових мігрантів на підставі договорів без врахування соціального захисту працівників, надання правової і консультаційної допомоги трудовим мігрантам, та роль і місце профспілок у вирішенні нагальних проблем трудової міграції.

Участь в заході взяли керівники обласних організацій Профспілки, представники профспілкових організацій цементних, металообробних, цегельних та інших підприємств промисловості будівельних матеріалів, представники профспілкових організацій будівельних навчальних закладів та їх викладачів, а також партнери проекту з асоційованих країн Східного партнерства (Молдови, Грузії) та Фінляндії.

За даними учасників заходу, все більше фахівців-будівельників виїжджає працювати до країн ЄС, де зростає потреба у кваліфікованих будівельниках – мулярах, штукатурах, арматурниках, теслярах, зварювальниках. При цьому вітчизняний будівельний ринок потерпає від нестачі кваліфікованих кадрів. Проблема спричинена значною різницею в оплаті праці в Україні та за кордоном. Середня заробітна плата на будівництві в Україні складає 206 євро, а мінімальна заробітна плата в Польщі – 453 євро, Чехії – 407 євро, Угорщині – 412 євро.

В свою чергу, партнери проекту з Молдови, Грузії та Фінляндії розповіли про стан трудової міграції, відсутність належного соціального захисту та порушення трудових прав, з якими стикаються нелегальні робітники з України, Грузії та Молдови в країнах ЄС. Серед таких порушень – невідповідність нормативам праці, встановленим в країні перебування – ненормований робочий день, недотримання техніки безпеки, виконання небезпечних для здоров’я робіт, пов’язаних з ризиком для життя і здоров’я, несвоєчасна і неповна виплата заробітної плати. Зокрема, під час заходу Валерій Ніеменма з Будівельна профспілка Фінляндії розповів про випадки порушення умов реєстрації працівників роботодавцями, та відсутність у мігрантів соціально-економічних гарантій. А представник від Профспілки працівників будівельної індустрії і будівельної промисловості Грузії Марина Куртанідзе наголосила на важливості координації між профспілковими платформами з країн-учасників проекту та необхідності вирішення питання нелегальної праці.

Захід організовано в рамках проекту «Вплив трудової міграції українських працівників на ринки праці України і ЄС на прикладі будівельників», який виконує Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України є членом Робочої групи 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Новини

найближчі події

131 запросов за 1,013 секунд.