В Луцьку на семінарі обговорили вплив трудової міграції українських будівельників на ринок праці західної України
3-4 квітня в м. Луцьк Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України провела регіональний семінар: «Вплив трудової міграції українських будівельників на ринок праці західного регіону України. Позиція профспілки і роботодавців». Участь в семінарі взяли керівники обласних і первинних організацій Профспілки, представники Державної міграційної служби України, управління з питань праці Луцької міської Ради, управління Держпраці, Федерації Профспілок Волинської області, Хелмського відділу товариства «Спільнота Польська» Польща, професійно-технічних навчальних закладів, організацій роботодавців Волинської області, керівники будівельних підприємств м. Луцьк, компаній і громадських організацій, які займаються питаннями працевлаштування за кордоном.
Під час заходу, Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України представила дані про:
- стан ринку праці у будівельній галузі Волинської області та вплив міграції на ринок праці західного регіону України;
- прикордонну трудову міграцію і специфіку працевлаштування українців за кордоном;
- умови праці українських трудових мігрантів-будівельників в країнах ЄС;
- законодавче забезпечення прав і соціальних гарантій українських трудових мігрантів будівельників в країнах ЄС.
В свою чергу представниця товариства «Спільнота Польська» Вероніка Мацелюх розповіла про регулювання легальної праці в Польщі.
Під час круглого столу, керівники будівельних підприємств Волинської області зазначили, що вони зацікавлені у збереженні робітничих кадрів на підприємствах. Учасники семінару погодилися, що українські громадяни мігрують здебільшого для заробітку. Водночас, відтік робочої сили з Волині і західних регіонів України стимулюватиме підвищення зарплати. Під час семінару було також наголошено на тому, що заробітна плата у 20 тис. грн. може стримати процеси трудової міграції.
Трудова міграція української молоді з освітою, а також неповернення молоді на батьківщину після навчання за кордоном – ще одна актуальна проблема як для західного регіону, так і для України в цілому.
Представники компаній і громадських організацій з питань працевлаштування за кордоном звернули увагу присутніх, що волиняни працюють не тільки в Польщі та інших країнах ЄС, наприклад Італії і Чехії, але й навіть у США. В свою чергу, Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв наголосив на важливості надання інформації про специфічні умови праці в секторі будівництва в країнах ЄС для українців.
В рамках семінару на телеканалі «Нова Волинь» відбувся прямий телевізійний ефір на тему: «Трудова міграція українських будівельників: що непокоїть профспілки?».
Довідкова інформація: семінар організовано за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».