«Громадська синергія» – проект, метою якого є посилення впливу громадськості на темпи та якість реалізації євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох проєвропейських Платформ:

Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується та реалізується Міжнародним фондом «Відродження»

22-06-2018
iconАналіз політики, адвокація та діалог зацікавлених сторін
Технічне регулювання

Завдяки євростандартам український аграрний та харчовий бізнес отримає додаткові інвестиції та вийде на ринки ЄС – експерти

Для того, щоб продукція українського виробника могла потрапити на європейські та інші привабливі світові ринки, сільгоспвиробники і виробники харчової продукції мають на самих глибоких рівнях узгоджувати технологічні процеси і параметри продуктів з європейськими вимогами та стандартами. А для нормалізації свого економічного стану та залучення інвестицій -обліковувати їх як об’єкти інтелектуальної власності (у тому числі бренди та географічні зазначення) та нематеріальні активи.Про це 22 червня говорили експерти Аналітичного центру Аграрного союзу України під час дебатів з місцевими органами влади у Краматорську, організованих за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в межах проекту “Громадська синергія”.

Учасників дебатів вітав Віце-президент Донецкой торгово-промислової палати Максим Ануфрієв. Провідний експерт Донецької ТПП Таміла Дмитриченко окреслила проблемні питання, які сьогодні виникають при експорті переробленої продукції тваринництва. Наталя Лук’янова, керівник підприємства “Сіверська сироварня” наголосила на необхідності дотримання загальних гігієнічних вимог, вимог системи НАССР, забезпечення простежуваності в ланцюгу виробництва харчової продукції.

Експерти проекту “Дебати в регіонах щодо розвитку сільських територій в контексті Угоди про асоціацію (стандарти для продукції, фітосанітарне благополуччя, запровадження інновацій)” Тетяна Тимошенко та Юлія Слива пояснили, що питання технічного регулювання, фітосанітарного благополуччя, інтелектуальної власності та розвитку сільських територій взаємопов’язані між собою. За їх словами для впевненого просування на європейські та інші привабливі ринки аграрні і харчові підприємства мають узгоджувати свої технологічні процеси з вимогами міжнародних стандартів, положеннями євродиректив та чинним вітчизняним законодавством. Без визнання внутрішньої документації підприємства об’єктами права інтелектуальної власності, справа національного економічного розвитку та євроінтеграції не зрушить з місця. А допомогти українському виробнику зайняти гідне місце мають органи державної влади та місцевого самоврядування, спрямовуючи суспільні процеси в русло, окреслене Угодою про асоціацію, і тим самим забезпечуючи сталий розвиток сільських територій у відповідності до європейських політик тапрактик.

Довідкова інформація: захід проходив у рамках проекту “Дебати в регіонах щодо розвитку сільських територій в контексті Угоди про асоціацію (стандарти для продукції, фітосанітарне благополуччя, запровадження інновацій)”. Проект ГО “Аналітичний центр АСУ” сприяє реалізації Угоди про асоціацію України та ЄС, що набула чинності 1 вересня2017 року, а саме положень Глави 3 “Технічні бар‘єри у торгівлі”, Глави 4 “Санітарні та фітосанітарні заходи”, Глави 9 “Інтелектуальна власність” Розділу IV “Торгівля і питання, пов‘язані з торгівлею” та Глави 17 “Сільське господарство та розвиток сільських територій” Розділу V “Економічне та галузеве співробітництво”.

Аналітичну нотатку про взаємозв’язок Глав 3, 4, 9 Розділу IV та Глави 17 Розділу V, Нотатку про зміст Глави 3 “Технічні бар’єри у торгівлі” та завдання для цільових аудиторій, у тому числі для керівників сільгосппідприємств, на її виконання, Нотатку про зміст Глави 4 “Санітарні та фітосанітарні заходи” та завдання для цільових аудиторій, у тому числі для керівників сільгосппідприємств, на її виконання, Нотатку про зміст Глави 9 “Інтелектуальна власність” та завдання для цільових аудиторій, у тому числі для керівників сільгосппідприємств, на її виконання можна знайти на сайті Аграрного союзу України за наданими посиланнями.

За додатковою інформацією звертайтеся до Марини Мединської: ac.agrouu.euro@gmail.com,(063) 422 69 49

Новини

найближчі події

129 запросов за 0,591 секунд.